Categories: Aktualności, Galerie

Koncert Patriotyczny

W kilka dni po Święcie Niepodległości podtrzymaliśmy podniosły nastrój dzięki koncertowi „Gdy myślę Ojczyzna”

W niedzielę 20 listopada uczniowie Gimnazjum im. Ks. W. Blizińskiego w Liskowie pod kierunkiem p. Małgorzaty Jerzak i p. Anny Kusiak koncertem „Gdy myślę Ojczyzna…” uczcili 98. rocznicę odzyskania niepodległości. Koncert miał miejsce w naszym kościele parafialnym. Chór „Discantus” wspierany przez flecistę Piotra Szmajdzińskiego i trębacza Piotra Kusiaka wykonał tradycyjne pieśni i piosenki patriotyczne. Między utworami muzycznymi nasi recytatorzy zaprezentowali wybór poezji patriotycznej, na który składały się m.in. wiersze św. Jana Pawła II, Ignacego Krasickiego, Jana Lechonia i Jana Pietrzaka. Zwieńczeniem koncertu był solowy, gościnny występ Wiktorii Piekarskiej, uczennicy Szkoły Podstawowej w Ciepielewie.

Pragniemy w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy zechcieli wysłuchać naszego koncertu oraz tym, dzięki którym mógł się on odbyć, a przede wszystkim Księdzu Proboszczowi Andrzejowi Klimkowi, Pani Elżbiecie Aleksander i Panu Mariuszowi Trzcińskiemu.

Gimnazjaliści