Categories: Aktualności, Galerie

U św. Faustyny

Oto dwugłos naszych gimnazjalistów na temat pierwszej pielgrzymki formacyjnej w drodze ku Bierzmowaniu.

W sobotę 26.11.2016 r., młodzież bierzmowana odbyła pielgrzymkę do Świnic Warckich. Wszyscy o godzinie 10.00 spotkaliśmy się na parkingu pod Kościołem po czym wsiedliśmy do autobusów i wyruszyliśmy na pielgrzymkę. Naszą podróż rozpoczęła modlitwa. Dla umilenia podróży wraz z księdzem proboszczem śpiewaliśmy pieśni. Od razu po przyjeździe do Świnic Warckich poszliśmy do Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej, gdzie odbyła się Msza Święta. Aby wziąć czynny udział w Eucharystii, mogliśmy skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Podczas Mszy Świętej wykazała się grupa muzyczna, śpiewając,wcześniej przygotowane pieśni. Ksiądz Tomasz wygłosił kazanie dotyczące spowiedzi, abyśmy nie bali się przystępować do tego sakramentu. Po mszy siostra Tymotea opowiedziała nam trochę o życiu siostry Fustyny- bo to właśnie w tym kościele ona została ochrzczona i przyjęła swoją pierwszą Komunię. Dowiedzieliśmy się m.in.  tego że siostra Faustyna szła za głosem Pana Jezusa a swoje rozważania zapisywała w dzienniczku. Po wysłuchaniu informacji udaliśmy się do altanek na posiłek, mianowicie na kiełbasę z grilla. Poźniej dostaliśmy również ciasto i herbatę. Po spożytym posiłku wraz z księżmi i siostrą Tymoteą pojechaliśmy do Głogowa- domu siostry Faustyny. Odwiedziliśmy jej dom, a także podwórko po którym biegała. Pielgrzymkę zakończyła modlitwa w Godzinie Miłosierdzia (15.00).
Klaudia Bocianowska

I jeszcze relacja Oskara Markiewicza:

26 listopada-my kandydaci do bierzmowania wyruszyliśmy  prawie stuosobową grupą na pielgrzymkę autokarową do Świnic Warckich i Głogowca.  Jak już dotarliśmy odbyła się Msza Święta   w kościele (w którym została ochrzczona Św. Siostra Faustyna )którą poprowadzili nasi wikariusze Ks. Tomek i Ks. Andrzej. Po mszy Siostra Służebniczka tamtejszej parafii  opowiedziała nam o całym  życiu Św. Faustyny.  Później udaliśmy się na „lunch”. Nasi księża wraz z Ks. Proboszczem  uszykowali nam kiełbaski z grilla. Po kiełbaskach i herbatce udaliśmy się do domu rodzinnego Świętej Faustyny oddalonego od parafii o około 2 km. Mogliśmy zwiedzić dom Św. Faustyny i zobaczyć jak i gdzie się wychowywała.  Dowiedzieliśmy się też o rodzicach i rodzeństwie Św. Faustyny.  Już po wszystkim wsiedliśmy do autobusu i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.   Myślę, że był to znakomicie spędzony dzień, dużo się dowiedzieliśmy.  Takie właśnie wycieczki „edukują” nas kandydatów do bierzmowania. W imieniu wszystkich uczestników wycieczki chciałbym podziękować Ks. Proboszczowi Andrzejowi Klimkowi za zorganizowanie pielgrzymki ale także Księżom Andrzejowi i Tomkowi ( za dobre kiełbaski :p )  oraz Panią katechetkom p. Alicji i p. Ani ( za opiekę i miłą atmosferę)

Oskar i Klaudia są w grupie medialnej, a poniżej kilka fotografii 😉