Categories: Aktualności, Galerie, Wydarzenie

Ze Stajni Krzyżówki – HUBERTUS

21 października w gospodarstwie agroturystycznym „Stajnia Krzyżówki” w Wielkopolsce odbyły się długo oczekiwane I zawody TREC połączone z obchodami dnia św. Huberta.

Zawody odbyły się na razie jedynie w formie : Konkursu Sprawności Jeździeckiej z Elementami TREC PTTK, ale mamy nadzieję że w przyszłym roku w Stajni Krzyżówki odbędą się pełne zawody TREC.

Na starcie staneło 6 zawodników. Mieli oni do pokonania dystans 530 metrów z 11 przeszkodami z fazy PTV, takimi jak:

– Slalom,
– Ósemka,
– Kłoda,
– Bramka,
– Mostek przejechany na koniu,
– Nieruchomość w siodle,
– Przejazd na koniu przez literę „S”,
– Nieruchomość,
– Prowadzenie konia w ręce,
– Korytarz,
– Przeprowadzenie konia przez kłodę.

Jeźdzcy i konie choć po raz pierwszy brali udział w zawodach TREC-owych to żadna z przeszkód nie sprawiła im większych trudności chociaż bramka wymaga jeszcze treningu;). Każdy z zawodników mógł się przekonać na ile jego wierzchowiec jest „TREC-owym koniem turystycznym”. Wszyscy mogli liczyć na doping licznie zgromadzonej publiczności.

Podzcas skrupulatnego podliczania punktów przez sędziów na starcie staneło 10 zawodników, którzy pokonali trasę PTV na drewnianych konikach. Startowły maluchy i dorośli – śmiechu co niemiara, zabawa wspaniała. Tutaj przejazdy były bezbłędne i nie wymagają dalszych treningów. Zaskoczeni tą konkurencją piesi zawodnicy z dużym zaangażowaniem i poświęceniem pokonywali poszczególne przeszkody. Niekture drewniane koniki były bardzo toporne.

W I Konkurs Sprawności Jeździeckiej z Elementami TREC PTTK w Stajni Krzyżówki na „pieńkowym” podium z kasztanowymi numerami uplasowali się zawodnicy:

I miejsce zdobyła Agnieszka Kopacka na Drachmie,

II miejsce Martyna Dziedzic na Migu,

III miejsce Weronika Piwowarska na Polinezji.

Po ogłoszeniu wyników nastąpiła dekoracja wszystkich uczestników pamiątkowym flot.

W południe jeźdzcy udali się na grochówkę a konie na południowy odpas, ponieważ już o godz. 13 wszyscy wyruszyliśmy w hubertusowy teren- jeźdźcy na koniach, a goście dojechali na piękną leśną polanę, gdzie tradycją stała się już polowa Msza Święta.

Mszę św. polowa celebrowali ks. kan. Henryk Lemke i ks. Andrzej Szulc. Po eucharysti jeźdzcy wyruszyli w poszukiwaniu lisa. Królem tegorocznego hubertusa została Martyna Dziedzic na Migu. Dzień pełen wrażeń zakonczyliśmy wspólną biesiadą przy ognisku.

Choć była to tylko namiastka TREC-owych zmagań to wszyscy zawodnicy, sędziowie i kibice jednogłośnie stwierdzili, że TREC-owe zawody muszą na stałe zawitać w kalendarzu wydarzeń Stajni Krzyżówki.