Categories: Aktualności, Galerie, Wydarzenie

Młodzież wystartowała do bierzmowania

Czwartek, dzień w którym Jezus ustanowił Eucharystię, był dobrym dniem aby zacząć wspólną drogę do bierzmowania. I to zacząć od uczty!

Bierzmowanie to bardzo ważny sakrament a wydaje się, że często jest po prostu pożegnaniem z życiem sakramentalnym dla młodzieży. Bardzo nam zależy, aby tak się nie stało z naszą niemal 40 osobową grupą, która właśnie rozpoczyna swoje przygotowania. Dlatego rozpoczynamy w czwartek (dzień Ostatniej Wieczerzy). Dlatego rozpoczynamy od wesołej uczty przy grillu, aby każdy poczuł się dobrze, chciany, no i najedzony. To podstawa, aby każdy czuł, że właśnie na nim najbardziej nam zależy. Nasze przygotowania nie przewidują sprawdzania obecności, indeksów i egzaminów. Przewidują natomiast wspólne pielgrzymki, rozmowy, pracę w grupach, dawanie siebie innym w ramach grup wolontariatu no i dużo, dużo, dużo Mszy Świętych z naszymi młodymi w pierwszych ławkach kościoła. Bo oni są ważni, muszą się zbliżyć do Jezusa, aby zobaczyć jak są piękni, niepowtarzalni i kochani przez Niego. I przez nas, prowadzących. No to pierwsze koty za płoty! I do roboty!