Categories: Aktualności, Galerie, Wydarzenie

Piknik Rodzinny Dzieci Pierwszokomunijnych

Sobota 29 września okazała się pięknym słonecznym dniem, a więc nasz Rodzinny Piknik był bardzo udany.

Oprócz tego co przygotowali organizatorzy (kiełbaski, kaszanka, pieczywo, chipsy, paluszki i napoje) rodzice przynieśli mnóstwo słodkości i owoców, a więc nikt nie mógł być głodny. Ale nie o jedzenie głównie nam chodziło, choć element uczty i radości jest zawsze ważny, ale o integrację dzieci i rodziców, którzy choć tworzą w tym roku nie najliczniejszą grupę, to jak się okazało, pochodzącą z aż sześciu różnych szkół. Świetnie się więc złożyło, że wszyscy mogli się poznać, zanim na poważnie rozpoczniemy przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. A dzisiaj było oczywiście bardzo niepoważnie. Dzieci biegały za piłką z ks. Mateuszem, przeciągały linę, śpiewały w językach obcych (konkretnie psim, kaczym, kocim i kurzym), puszczały… nie, nie bąki, ale duże bańki mydlane, tańczyły z siostrą Dorotą, no i co okazało się chyba największą atrakcją – pozwoliły sobie pomalować twarze przez siostrę Dorotę. Wszystko to przeplatane a to kiełbaską, a to garścią cukierków albo i niezdrową dawką chipsów. Rodzice tez nie pozostawali w tyle (oprócz tych co się odchudzają) i tak oto całkiem miło spędziliśmy na słońcu dwie godziny. Był też czas, aby z rodzicami omówić pierwsze ustalenia odnośnie przygotowań i ceremonii. Przed nami piękny czas, oby wszystkich nas zbliżył jeszcze bardziej do Chrystusa Eucharystycznego!