Categories: Aktualności, Galerie, Wydarzenie

Odpust Wszystkich Świętych z procesją

Po raz trzeci przeżywaliśmy w naszej parafii uroczysty odpust ku czci Wszystkich Świętych. Pan Bóg znowu nam pobłogosławił.

Dzień był całkiem piękny jeśli zważymy, że to już przecież listopad, kościół się wypełnił wiernymi. Nie zabrakło naszej Orkiestry pod batutą pana Mariusza i chóru parafialnego pod kierunkiem pana Mateusza. Wyjątkowo liczna była liturgiczna służba ołtarza, ale prawdziwą atrakcją uroczystości były przedszkolaki, które zaprezentowały się w pięknej procesji z darami poprzebierane za różnych Świętych nie tylko z Polski. Kogóż tam nie było? I św. Jan Paweł II, i bł. ks Jerzy Popiełuszko, i bł. Edmund Bojanowski, ale również święte siostry Marta i Maria, św. Matka Teresa z Kalkuty i wielu, wielu innych. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. kanonik Stanisław Druciarek, nowy proboszcz z Kosmowa, który w ten sposób dał się poznać naszym parafianom. Był obecny również nasz człowiek z Asyżu, czyli brat Roman Piaskowski i księża z naszego dekanatu. Po Eucharystii wyruszyliśmy w procesji Eucharystycznej, którą oprócz orkiestry uświetniła rownież nasza wspaniała Asysta. Bóg zapłać wszystkim za piękne spotkanie we wspólnocie Obcowania Świętych!

Uwaga! Poniżej dwie galerie z fotografiami.