Categories: Aktualności, Galerie, Wydarzenie

Bierzmowani u Świętej Faustyny

Za nami pierwsza pielgrzymka formacyjna młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. Naszym celem były Świnice Warckie i sanktuarium Świętej Faustyny.

W oczekiwaniu na relację naszych przyjaciół z grupy medialnej zachęcamy do obejrzenia zdjęć, których autorkami są dziewczęta z tej właśnie grupy.

O! Właśnie w tym momencie Julia przysłała tekst. Dzięki Julka!

Oto on:

W sobotę 1o listopada młodzież przygotowująca się do bierzmowania pielgrzymowała do Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich. Opiekę, przede wszystkim duchową sprawowali kapłani : ks. proboscz Andrzej i ks. Mateusz. Spędziliśmy wspaniały (bardzo słoneczny jak na listopad) dzień , któremu towarzyszyła modlitwa połączona ze zwiedzaniem oraz możliwość spędzenia wolnego czasu w gronie dobrych znajomych.
Nasz pobyt u s. Faustyny rozpoczęła Eucharystia, której koncelebransami byli nasi księża. Podczas Mszy św. pojawiła się pewna zakonnica, która przypomniala nam najważniejsze fakty z życia św. Faustyny, a raczej Helenki – bo tak naprawdę miała na imię święta. Natomiast Faustyna jest to imię (wezwanie)zakonne.
Nasza niespodziewana „przewodniczka” opowiedziała nam ciekawie i barwnie historię zwykłej dziewczyny , która została mistrzynią życia duchowego. Myślę, że było warto posłuchać.
Chyba największym przeżyciem, przynajmniej dla mnie, było ucałowania relikwii św. Faustyny Kowalskiej.
Następnym punktem naszej pielgrzymki było zwiedzanie, znajdującego się nieopodal Sanktuarium, rodzinnego domu Świętej. Jest to mała, skromna chata, w której mieszkała liczna rodzina- ośmioro dzieci z rodzicami. Moją uwagę zwróciło mnóstwo zieleni wokół domu, a przede wszystkim piękne, stare drzewa.
Na koniec czekał nas czterokilometrowy spacer z powrotem do kościoła, gdzie nieopodal plebanii czekał na nas grill. Wszyscy ochoczo zjedli posiłek na świeżym powietrzu, któremu towarzyszyły liczne rozmowy i dużo śmiechu.
Następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną do Liskowa.
Pobyt w Sanktuarium wywarł na każdym z nas wielkie przeżycie. Może św. Faustyna stanie się dla wielu z nas ulubioną świętą?!
Mam nadzieję, że każdy następny będzie równie owocny oraz pojedzie z nami jeszcze więcej osób.

Julia Glapińska