Categories: Aktualności, O nas, Ogłoszenia

Skorzystaj z Rekolekcji Wielkopostnych w parafii

Trwają rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii, zapraszamy Cię byś poddał się działaniu Ducha Świętego….

Kochani, już dwa tygodnie temu otrzymaliście program naszych tegorocznych rekolekcji wielkopostnych. Ufamy, że zarówno nasi rekolekcjoniści jak i cała wspólnota parafialna są omadlani przez Was, aby jak najobfitsze były owoce tych rekolekcji, ale pragniemy jeszcze nieco przybliżyć Wam sylwetki tych, którzy je dla nas poprowadzą.

Ks. Dariusz Dąbrowski COr to kapłan Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Gostyniu, proboszcz, prawnik, rekolekcjonista, i misjonarz miłosierdzia. W swoim przepowiadania ma on, można powiedzieć, ulubionych bohaterów, czy też świadków, i właśnie z nimi spotkamy się podczas naszych rekolekcji. Oprócz Matki Bożej nie zabraknie więc św. Filipa Neri, stygmatyka Ducha Świętego, św. Charbela – pustelnika z Libanu i wreszcie Świętego Józefa, ponieważ ks. Dariusz jest związany ze Wspólnotą Świętego Józefa. Od poniedziałku do środy po każdej Mszy Świętej będzie krótkie nabożeństwo, aby niejako natychmiast przypieczętować to, o czym usłyszymy podczas homilii. Jak można się zorientować z programu rekolekcji nasze duchowe skupienie zakończy się zawierzeniem rodzin przeczystemu Sercu św. Józefa i oczywiście sakramentem pokuty i pojednania.

Rekolekcje dla dzieci i przedszkolaków poprowadzi natomiast siostra dr Natalia Musidlak ZSNM. Pochodzi ona z Witkowa k. Gniezna.
W roku 1996 złożyła śluby wieczyste w Zgromadzeniu Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi, którego Dom Generalny znajduje się we Włocławku. Jest teologiem i katechetą. Zajmuje się teologią i duchowością pracy. Jako katecheta (nauczyciel dyplomowany)
i formator od ponad 20 lat, podejmuje różnorodne działania, aby dzieci, młodzież i dorośli spotkali się ze Słowem Życia. Dokonuje tego przez wykłady, konferencje, katechezy, rekolekcje, sesje formacyjne, pielgrzymki, rajdy i wędrówki, które są nieodłącznym elementem autorskiego programu Edukacja w Drodze. W latach 2004-2012 pracowała w parafii Miłosierdzia Bożego w Kaliszu. Od sierpnia 2017r. ponownie mieszka i pracuje w Kaliszu w parafii św. Mikołaja. Ma dwie siostry i trzech braci. Siostra przybywa do nas razem ze swoją współsiostrą wyposażoną w gitarę, a więc na pewno będzie radośnie. Siostry odwiedzą wszystkie szkoły podstawowe i przedszkole prowadzone przez Siostry Służebniczki.

Raz jeszcze prosimy o modlitwę na cały czas trwania rekolekcji.

Poniżej program Rekolekcji Parafialnych

Plakat rekolekcje WKP 2019

I rekolekcje szkolne

Rekoelkcje szkolne Wielki Post 2019