Categories: Aktualności, Galerie, Wydarzenie

Józefów uczcił swojego Świętego Patrona

Stało się już tradycją, że mieszkańcy Józefowa i nie tylko gromadzą się 1 maja przy figurce ich patrona czyli Świętego Józefa. W tym rokiu pogoda była bardzo ladna
i sprzyjała przebywaniu na świeżym powietrzu. 

Licznie zgromadzonych mieszkańców przywitał pan Sołtys, a następnie Ksiądz Proboszcz odprawił krótkie nabożeństwo ku czci Świętego Patrona. Najpierw wymienił intencje, w których się modliliśmy, a następnie odmówiliśmy Litanię. Część przy figurce zakonczyl mini koncert zespołu Liskowianie, który wukonał kilka pieśni maryjnych, w ktorych śpiew mogli się włączyć zgromadzeni uczestnicy. Po części oficjalnej miał miejsce poczęstunek, gdzie można było zjeść specjalnie przygotowane danie na gorąco, zdaje się że była to świeżonka (bardzo dobra), a także skosztować słodkości. 

Takie spotkanie przy figurze w pierwszym dniu maja powinno być zachęta dla wszystkich, aby właśnie w tym miesiącu jak najczęściej spotykać się przy figurach maryjnych na modlitwie, ale też aby podtrzymać stare tradycje i dobre stosunki sąsiedzkie. Dziękujemy spoleczności Józefowa i okolic za to spotkanie
i dobry przykład.