Categories: Aktualności, O nas, Wydarzenie 1 Comment

Nasi młodzi na Stand Up w Koźminku

Dnia 17 listopada 2017 r. w parafii Koźminek odbyło się spotkanie dla młodzieży o nazwie „Stand Up”. Byliśmy tam 😉

Okazję do spotkania miały parafie, które się stawiły, czyli: Dębę, Wilkowyja, Rajsko, Koźminek, Lisków, parafie z Kalisza oraz kilka innych.
Rozpoczynaliśmy od godziny 19.40 wspólną modlitwą. Później nastąpiło przedstawienie świadectwa młodego człowieka. Mężczyzna nazywał się Kamil. To świeży ojciec. Jak dla każdego rodzica ogromnym szczęściem jest dziecko. Około trzech miesięcy temu na świecie pojawił się pierwszy syn, a minutę po nim, jego brat bliźniak. Cała rodzina zatopiła się w euforii. Po kilku dniach, gdy niemowlęta wciąż przebywają w szpitalu pielęgniarka zaobserwowała dziwne zachowanie jednego z chłopców. Okazuje się, że dziecko było chore. Po niedługim czasie stwierdzono chorobę u drugiego synka. Konieczny był transport do Poznania gdzie miała odbyć się operacja jelita jednego z chłopców. Radość przemieniła się w smutek, bezradność i rozpacz. Małżeństwu pozostało tylko jedno- modlitwa oraz zaufanie panu Bogu w całości. Rozdzwonili się oni po znajomych, rodzinie i prosili o modlitwę. Nie było pewności, że dziecko przeżyje, więc zostało wcześniej ochrzczone. Nasz mówca udał się na „Święto Anioła Stróża”. Uczestniczą w Eucharystii spotkał się ze słowami psalmu, które odzwierciedlały jego sytuację. Dostając telefon z Poznania spodziewał się złych wiadomości. Dziecko musiało być natychmiastowo operowane. Wraz z żoną podróżując do miasta, przez całą drogę odmawiali wspólnymi siłami różaniec. Taka sama sytuacja istniała podczas operacji. W modlitwie łączyli się ze wszystkimi bliskimi. Gdy lekarz wyszedł z sali, miał dla rodziców dobre wieści. Wszystko przebiegło pomyślnie i dziecko będzie zdrowe. Wtedy małżeństwo doświadczyło obecności Pana Boga. To wydarzenie sprawiło, że zaufali mu w całości. Powierzyli mu siebie, swoje dzieci i rodziny. Ukazanie tego świadectwa młodzieży na Stand Up’ie miało na celu dać do zrozumienia, aby doświadczyć Boga w sowim życiu należy Mu zaufać całkowicie. Rozmowa z Bogiem jest lekarstwem. Mam nadzieję, że ta historia poruszyła serca młodych ludzi tak samo mocno, jak poruszyła moje.
Zaraz po tym niebagatelnym przemówieniu ponad 300 młodych ludzi odbyło adorację Pana Jezusa w piękny sposób. Za pomocą pieśni i cytatów biblijnych zagłębiając się w modlitwach oraz własnych refleksjach, które chcieliśmy Mu powierzyć.
Końcowym etapem spotkania była integracja na sali gimnastycznej w Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Koźminku. Wszyscy ruszyliśmy do wspólnego tańca zwanym „Belgijka”. Wspólna zabawa wywołała uśmiech na twarzy każdego uczestnika. Później przenieśliśmy się do stołówki gdzie czekał na nas szwedzki stół. Wspólnie, w dużym i przyjaznym gronie spędziliśmy resztę wieczoru.
Spotkanie wspominam bardzo miło. Wywołało we mnie pozytywne uczucia. Ten czas był bardzo dobrze wykorzystany i zostawił we mnie ślad. Bardzo chętnie uczestniczyłabym w kolejnym takim „Stand Up”, które naprawdę dało mi do zrozumienia, że jak zachęcał papież Franciszek, czas wstać z kanapy i poczynić działania by oddać się w ręce Boga.

Milena Koniak – grupa medialna

One Comment

  1. Czieszymy się że byliśmy razem

Comments are closed.