Jasełka 2017 z przedszkolakami

Liskowskie przedszkolaki od lat przyzwyczaiły nas do niezwykle pięknych jasełek i nie inaczej było i tym razem. Mali aktorzy nie tylko pięknie odegrali sceny związane ze Zwiastowaniem i Bożym Narodzeniem, ale też osadzili je w kontekście patriotycznym.

To oczywiście zasługa prowadzących przedszkole Sióstr Służebniczek, a także wychowawczyń i rodziców, niemniej zawsze robi wielkie wrażenie kiedy dzieci z wielkim przejęciem mówią o Bogu, wierze i Ojczyźnie.  Ponieważ wchodzimy w rok obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, jednym z bohaterów przychodzących pokłonić się nowo narodzonemu Dzieciątku był marszałek Józef Piłsudski razem ze swoimi wiernymi legionistami. Cofając się nieco bardzie w historii pojawił się również Tadeusz Kościuszko a także królowa Jadwiga w otoczeniu przepięknych krakowianek. Do tego piękne śpiewy tak kolęd jak i pieśni patriotycznych i ślicznie odegrane choreografie. Ksiądz Proboszcz dziękując na zakończenie dzieciom i ich opiekunom powiedział: „Każde z was kochane dzieci, mogłoby z powodzeniem zostać w przyszłości aktorem albo piosenkarzem, tak pięknie wykonałyście wasz role. Ale pewnie niewielu zrobi taka karierę. Myślę jednak, że jeżeli wszyscy zatrzymacie w sercach przywiązanie do Jezusa i do Ojczyny jakie nam dzisiaj zaprezentowaliście, to przed naszym krajem jest świetlana przyszłość”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 😉