Categories: Aktualności, Ludzie, Ogłoszenia

Trzecie Spotkanie Mężczyzn – projekcja filmu

Zapraszamy na kolejne spotkanie mężczyzn, podczas którego wspólnie zobaczymy film “Odważni” i podyskutujemy o nim

W tym filmie nie chodziło o to, “źe bez Boga nic nie można .ze umiejętności jakie mamy i swoje zdolnosci mamy od niego a jak nie poprowadzimy to juz nasza sprawa” tylko, o to że, w dzisiejszym świecie mamy kryzys rodziny. Rodzice wiecznie zapracowani, goniący za pieniądzem i karierą nie mają czasu dla własnych dzieci. Nie mają czasu na przekazanie wartości, które są dla nich najbardziej cenne. Dzieci uczy ulica, szkoła, Internet, zamiast najbliższych im osób.

Cały film to strzał w 10, obrazujący kondycję dzisiejszych rodzin. Te zachowania idą z zachodu, wraz z rozwojem naszej cywilizacji , nic dziwnego, że amerykanie nakręcili taki film. Oni pierwsi doświadczyli “dobrodziejstw” nowych czasów. Tych na plus jak: dostatku żywności, możliwości rozwoju, ogromu urządzeń ułatwiających codzienne życie oraz tych na minus jak: emigracja zarobkowa (rozbicie małżeństw), zaniku więzi rodzinnych (braku czasu na wspólne zajęcia, na tłumaczenie dzieciom co jest w życiu dobre, złe, ważne), zaniku więzi społecznych (kogoś biją w autobusie, to obrócę się bo też dostanę), braku wartości wyższych (a jedynie pogoń za pieniądzem, po trupach, byle do celu). Ciężko jest zmienić siebie, a co dopiero spróbować zmienić innych na lepsze.

bez nazwy