Categories: Aktualności, Galerie, Wydarzenie

Grupa Bursztynowa idzie do Matki – 4 dzień

Jesteśmy coraz bliżej Matki. już tylko 24 kilometry dzieli nas od Jasnej Góry. Dzisiaj szło nam się znakomicie.

Pogoda była bardzo dobra. Co prawda słoneczko przygrzewało, ale po wczorajszym deszczu temperatura była znacznie łagodniejsza. Nasz codzienny program modlitewny realizowaliśmy punkt po punkcie. Mszę Świętą sprawowaliśmy w kościele św. Józefa Robotnika w Popowie. Modliliśmy się dzisiaj za jubilatów: Kubę, syna siostry Joasi, który dzisiaj kończy 15 lat, i za ks. Andrzeja i brata Henryka, którzy urodziny obchodzą jutro. Po Mszy Świętej przez kilkadziesiąt minut adorowaliśmy Jezusa zmierzającego pośród nas w monstrancji. Obiad przygotowany przez miszkańców ulicy ks. Blizińskiego w Liskowie dowieziono nam na ostatni odpoczynek w Miedźnie. Wszystkim bardzo smakowały gołąbki z ziemniakami, kompot i przepyszny drożdżowiec z owocami. Dziękujemy ofiarodawcom i tym, którzy przygotowali i przywieźli posiłek. Powoli dołączają do nas pielgrzymi, którzy opuścili nas na kilka dni z powodu rodzinnych obowiązków.

Dzisiejszy wieczorny Apel Jasnogórski był poprzedzony pogodnym wieczorkiem, podczas którego mieliśmy okazję pośmiać się przy prezentacji różnych miejscowości, które są reprezentowane w Grupie Bursztynowej. Były też kiełbaski z grilla, a na koniec przeszli „chrzest” ci nasi bracia i siostry, którzy po raz pierwszy są na pielgrzymce. Mamy nadzieję, że nie ostatni 😉