Categories: Aktualności, Galerie, Wydarzenie

Grupa Bursztynowa idzie do Matki – 5 dzień

W dniu dzisiejszym nasze pielgrzymowanie osiągnęło swój cel: dotarliśmy na Jasną Górę.

W porównaniu z innymi grupami byliśmy dzisiaj w naprawdę komfortowej sytuacji, ponieważ wyruszaliśmy dzisiaj na szlak dopiero o 8.30 (podczas gdy niektóre grupy ok. 4.00). Pierwszy nieco ponad sześciokilometrowy odcinek zaprowadził nas do Kłobucka, gdzie dołączyliśmy do wszystkich pozostałych grup kaliskich i promienistych. Wspólnej Eucharystii przewodniczył ks. bp Łukasz. Drugi, tym razem ponad dziewięciokilomietrowy odcinek wiódł do Białej gdzie spożyliśmy obiad. Wspaniałą zupę z wkładką mięsną przygotowali dla nas mieszkancy ul. Ks. Blizińskiego i Budów Liskowskich, a przywiózł ją wraz z nimi pan Józef Wypych. Oprócz zupy był też kompot, a także jagodzianki, natomiast jeszcze z rana otrzymaliśmy na drugie śniadanie drożdżowki i pączki przekazane nam przez panią Marzenę Czerniak. Wszystkim naszym dzisiejszym dobroczyńcom serdecznie dziękujemy i obiecujemy pamięć w modlitwie.

Po obiedzie w Białej pozostał już tylko ostatni odcinek – na Jasną Górę. W tym roku wejście i prezentacja grup poszła dość sprawnie i wreszcie mogliśmy się cieszyć bardzo krótkim ale jakże wyczekiwanym spotkaniem z Maryją w Jasnogórskim wizerunku. Przypomnijmy, że Grupa Bursztynowa liczyła w tym roku 92 osoby, najstarszy był brat Stefan (Marian) – 72 lata i siostra Bronisława 65 lat. Najmłodsi to Zuzia – 5 lat, Anielka 6 lat, Hania, Marta i Michał – 7 lat. Było wśród nas aż 19 dzieci. 20 mężczyzn w tym czterech kapłanów. Ci z nas, którzy pozostają w Częstochowie do 15 sierpnia (ponad 60 osób) zatrzymaliśmy się u Sióstr Urszulanek.