Categories: Aktualności, Galerie, Wydarzenie

Przygotowanie dekoracji świątecznych cz. III

Również w Krzyżówkach w tym roku zadbano, aby dekoracja przeszła lifting 😉

Głównym pomysłodawcą i organizatorem tegorocznych przedsięwzięć była pani Zofia Bień. To ona zorganizowała prawie wszystko. Wyszła z pomysłem wykonania nowej Stajenki Betlejemskiej oraz nadaniem nowego blasku z nutką tradycji w Święta Bożego Narodzenia 2018 roku. Pani Zofia rozpoczęła telefonowanie po sąsiedztwie w poszukiwaniu drewna na wykonanie szopki, które znalazła u pana Marcina Zimnego. Wykonawcą był Krzysztof Koniak, który po skończeniu wraz z panią Zosią, Adamem Bieniem i Jakubem Koniakiem przewieźli całość do kościółka. Tam wokół szopki były ustawione choinki dostarczone przez pana Mariusza Ignaszaka. Stajenkę głównie ubierała Pani Zofia, która również zakupiła do niej ledowe lampki. Natomiast piękny stroik przed ołtarzem wykonała pani Marzena Czerniak.
Choinki ubierały natomiast rodziny wytypowane do sprzątania.