Categories: Aktualności, Galerie, Wydarzenie

Pielgrzymka Lisków – Jasna Góra 2 dzień

Wracamy do Grupy Bursztynowej i jej pieszego pielgrzymowania na Jasną Górę. Dzisiaj przypominamy drugi dzień.

Dzisiaj wyruszyliśmy całkiem sprawnie spod remizy w Niedoniu po zjedzeniu śnadanka przygotowanego dla nas przez mieszkańców Jasionnej. Wielu z nas spało na łóżkach więc humory są dobre. Pogoda świetna do marszu. Dzisiaj mieliśmy pierwszą Mszę na łonie natury i było to cudowne przeżycie. Ksiądz Mateusz przewodniczył, a ksiądz Andrzej – proboszcz – wygłosił homilię. Jak sam powiedział, dzisiaj spełniło się jedno z jego marzeń, a mianowicie po raz pierwszy na pielgrzymkowej Mszy Grupy Bursztynowej zagrały skrzypce. No nie żeby same zagrały, ale zagrała na nich Jagna z Warszawy, która pielgrzymuje z nami razem z tatem Zbyszkiem. Wogóle cała oprawa Mszy była przepiękna, oprócz skrzypiec był też puzon, flet i kilka gitar. Cudownie! I wszystko na leśnej polanie.

Dzisiejszy dzień przyniósł nam na trasie wielu gości. Najpierw był ksiądz Mateusz dyrektor Radia Rodzina, który zrobił kilka wywiadów, potem pan Piotr z Telewicji Dom Józefa, który nakręcil komentarz biblijny Księdza proboszcza do liturgi poniedziałkowej, a wreszcie nawiedzil nas również główny ojciec duchowny całej pielgrzymki kaliskiej ks. Marcin i wygłosił nam konferencję o sakramencie pokuty.

Jednak chyba najpiękniejszym momentem dnia był ten odcinek, kiedy Jezus w Monstrancji szedł pośród nas…

Nie zabrakło goracego posiłku, tym razem była to fantastyczna zupa gulaszowa przygotowana przez pana Przemysława Kawalę i jego współpracowników z Ośrodka Zdrowia a także przy dużej pomocy Rodziny Edmundowej. Obiad miał miejsce w Złoczewie i tak nas rozleniwił, że chyba z półtorej godziny nie ruszyliśmy się z miejsca 😉 Mimo wszystko na czas dotarliśmy na nocleg, tym razem wszyscy spaliśmy w jednej remizie w Wielgiem. Ponieważ mycie trwało bardzo długo (dwie łazienki!!!) nie było dzisiaj Apelu. Ale chyba wszyscy zdążyli się umyć?

Na początek relacja z Radia Rodzina, którą znajdziecie tutaj:

Jeśli link nie jest aktywny, trzeba go skopiować i wkleić do wyszukiwarki

http://www.radiorodzina.kalisz.pl/do-matki-bozej-podaza-takze-grupa-bursztynowa/