Categories: Aktualności, Galerie, Wydarzenie

Jasełka Szkoły Podstawowej w Liskowie

Rozpoczął się sezon na spotkanie opłatkowe, które wprowadzają nas w atmosferę Świąt. Może trochę za wcześnie, ale tak już jest 😉

W tym roku jako pierwsza zameldowała się Szkoła Podstawowa w Liskowie, która już z nowej siedziby miała bardzo blisko do sali GOK-u, gdzie odbyły się jasełka, na które przybyli liczni goście. Jak zawsze chodziło o to, aby jak najwięcej dzieci mogło się zaprezentować, stąd też na scenie było bardzo tłoczno. Rozpoczęli najmłodsi, czyli przedszkolaki i pierwszaki, które zaśpiewały pastorałkę „Świeć gwiazdeczko”, a potem po kolei starsze dzieci no i oczywiście chór pod batutą pani Małgosi Jerzak.
Główną część programu stanowił pięknie przygotowany prze klasę ósmą spektakl ukazujący przedstawicieli różnych ras i nacji zmierzających do Betlejem. Byli więc i Eskimosi i mieszkańcy Afryki, Indianie z Ameryki Północnej i Chińczycy no i oczywiście Polacy. Był też tajemniczy brat ludzi, który prosił o pomoc przechodniów i wszyscy oni oddali mu swoje dary, które nieśli dla Jezusa.
Jak się okazało, wszystkie te dary ostatecznie dotarły do Jezusa, podobnie zresztą jak podróżujący nie do końca w zgodzie przedstawiciele różnych kontynentów. Okazało się, że dopiero przezwyciężenie uprzedzeń i zgoda pozwoliły im dotrzeć do betlejemskiej szopki.
Pięknie odegrane role, śpiew chóru i pozostałych dzieci, a także instrumentaliści, w tym Julka i Michasia, które pobierają lekcje gitary przy parafii, wszystko to wprowadziło nas we właściwy nastrój. Nagrodą dla wykonawców były m. in. spore torby ze słodyczami przyniesione przez zaproszonych gości.