Categories: Aktualności, Galerie, Wydarzenie 1 Comment

Dzieci Różańcowe w Niepokalanowie

 W tym roku już kolejna grupa dzieci uczestniczących w modlitwie różańcowej dostała nagrodę za regularne uczestnictwo w postaci wycieczko – pielgrzymki. Tym razem wszyscy udaliśmy się do Niepokalanowa, czyli do miejscowości, która wszystko zawdzięcza św. Maksymilianowi Marii Kolbe. Nawet nazwę.

W dniu 16 XI 2019 ok. 30 osobowa grupa dzieci i ich rodziców zebrała się z samego rana, żeby wyruszyć w prawie 3-godzinną podróż. Oczywiście trzeba było wymyślić sobie jakieś zajęcie podczas długiej jazdy autobusem – a najlepszym jest śmiech. Cały autobus wypełniały śpiewy, krzyki a nawet radosne „sto lat”.

Po dotarciu na miejsce zaczęliśmy od Panoramy Tysiąclecia, która składa się ze 140 figur znanych polskich chrześcijan, które przesuwają się na oczach widzów na tle efektów świetlnych i akustycznych. Cała grupa jednogłośnie uznała, że figury były oryginalne, wyjątkowe i bardzo dobrze wykonane. Minusem jednak był bardzo długi czas prezentacji. Kolejnym punktem naszej wycieczki była kaplica, w której znajdowała się przepiękna monstrancja w formie statui Najświętszej Maryi Panny, która została poświęcona przez papieża Jana Pawła II. Pozachwycaliśmy i pomodliliśmy się chwile przy jej postaci. Później udaliśmy się do muzeum, w którym zakonnik opowiedział o życiu świętego Maksymiliana. Dowiedzieliśmy się wielu nowych informacji o jego działaniach i jego męczeńskiej śmierci.

Oczywiście jak na prawie każdym wyjeździe wspólnie uczestniczyliśmy w Mszy świętej, którą sprawowali nasi księża w kaplicy, w której modlił się Maksymilian Kolbe. Cały ten ciąg wydarzeń wyciągnął z nas bardzo dużo energii, którą uzupełniliśmy za sprawą kiełbasek z grilla. Danie obiadowe przygotowali nasi wyborni mistrzowie kuchni w osobachi księży Andrzeja i Mateusza. Po spokojnie spożytym posiłku i bardzo emocjonującym dniu ruszyliśmy w drogę powrotną. Było ciemno, a to wpływało na obniżony poziom energii, więc byliśmy trochę spokojniejsi i niektórym udało się nawet zasnąć. Szczęśliwie dotarliśmy koło godziny 18.00 do Liskowa.

Na koniec stwierdzamy, że wycieczka dostarczyła nam nowych informacji, poznaliśmy bardzo mądrego świętego. Dzień był wspaniały i był dla nas trochę odpoczynkiem. Dziękujemy naszym księżom za zorganizowanie tego super czasu! No i zachęcamy, aby następnym razem więcej dzieci i młodzieży skorzystało z takich atrakcji, które nasi księża nam organizują, zwłaszcza że wszytsko było za darmo…

Tekst: Michasia Rygas, Ala Klockowska, Ania Trzcińska, Milena Koniak, Jaś Hulak i Jaś Szmajdziński; Foto: Michasia Rygas, AAK

One Comment

  1. Hej wielkie dzięki za wpis dla nas !

Comments are closed.