Categories: Aktualności, Galerie, Wydarzenie

Wigilijne spotkanie w Domu Dziecka

Kolejne spotkanie przedświąteczne miało miejsce w liskowskim Domu Dziecka.

W czwartek 19 grudnia, a więc już naprawdę blisko prawdziwej Wigilii dzieci, wychowawcy, przybyli rodzice i goście zasiedli wokół suto, aczkolwiek postnie – jak każe tradycja – zastawionych stołów. Zanim jednak można było przystąpić do konsumpcji zostaliśmy przywitani przez panią Dyrektor, która jako pierwsza złożyła też wszystkim życzenia. Następnie wychowankowie zaprezentowali piękny program, w którym niesamowicie głębokie teksty pobudzające do refleksji były przeplatane śpiewem kolęd. Co istotne, dzieci nie zatrzymywały się, jak to często robią dorośli, na pierwszej zwrotce, ale śpiewały również te mniej znane.

Słowa, które usłyszeliśmy, właściwie przedstawiły nam cały sens Bożego Narodzenia. Zachęciły też, aby każdy nie tylko przyjął Dziecię Jezus, ale też odkrył na nowo w sobie dziecko jak i dziecięctwo Boże, a to wbrew pozorom, nie znaczy to samo. Odkryć w sobie dziecko pomaga bardziej zrozumieć dzieci, odkryć Boże dziecięctwo, to zanurzyć się w pełnym zaufaniu Bogu Ojcu.

Treści przekazane nam przez dzieci były tak głębokie i kompletne, że osoby które zabrały później głos nie mogły już nic dodać, a jedynie się do nich odwołać i pod nimi podpisać.

Szczególną prośbę do dzieci skierował ksiądz proboszcz. Wyznał on, że w wigilijny wieczór będzie sam na plebani i poprosił dzieci, które nie jadą na Święta do domu, aby mu dotrzymały towarzystwa. Zobaczymy czy dzieci przyjmą zaproszenie, pewnie się proboszcz pochwali…

A potem już były życzenia, pyszny posiłek no i oczywiście na sam koniec Święty Mikołaj, który każde dziecko obdarował nie jedną paczką, ale przynajmniej trzema na osobę…. Oby te prezenty choć w części przypomniały dzieciom domowe ciepło i bezpieczeństwo.