Categories: Aktualności, Galerie, Wydarzenie

Jasełka Przedszkola Sióstr Służebniczek

Sezon jasełkowy zakończyliśmy w tym roku wraz z przedszkolakami w sali GOK-u.

Jak zwykle frekwencja dopisała. To była ostatnia niedziela Adwentu, na dwa dni przed Wigilią. Dzieci były wspaniale przygotowane, a ich stroje perfekcyjne. Zaprezentowana została oczywiście scena Zwiastowania, Maryja była radosna i rozśpiewana a św. Józef milczący i bardzo pomocny: podprowadził małżonkę, podał mikrofon i wszystko co było potrzebne. Aniołki jak zawsze pięknie tańczyły i z gracją i powolutku paradowały po scenie, podczas gdy pastuszkowie z werwą i przytupem (czasami z poślizgiem) biegali i krzyczeli.
Jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić, Jasełka przygotowane przez Siostry Służebniczki mają zawsze silny akcent patriotyczny, więc i tym razem nie zabrakło odzianej w czerwony płaszcz Polski, która składała hołd Nowonarodzonemu, dziękowała za wolność i prosiła o błogosławieństwo. Obecni byli oczywiście wielcy Święci z naszej polskiej historii, a więc św. Jan Paweł II, i w tym szczególnym czasie, kiedy się przygotowujemy do beatyfikacji Prymas Stefan Wyszyński. Ci dwaj ostatni zgodzili się nawet na selfie z księdzem proboszczem.
Głównym darem przyniesionym małemu Jezusowi były bochenki chleba, które wszystkim nam mają przypomnieć, że Bóg to Miłość, którą trzeba się dzielić, tak jak dzieci podzieliły się z wszystkimi gośćmi opłatkiem. Goście instytucjonalni otrzymali również piękne stroiki, a wszyscy inni mogli je nabyć wspierając w ten sposób Radę Rodziców Przedszkola. To był dobrze spędzony czas a serca widzów napełniły się radością i nadzieją, że rosną nam nowe pokolenia, dla których Bóg i Ojczyzna stanowić będą wartości najwyższe. Natomiast dłonie i kieszenie dzieci napełniły się… cukierkami – małą słodką nagrodą za piękny wieczór.