Categories: Aktualności, Galerie, Wydarzenie

Koncert kolęd i pastorałek w kościele

Z przykrością zauważamy, że coraz mniej ludzi śpiewa kolędy, a jeśli już, to znają zaledwie jedną zwrotkę.

W pewnym słuchowisku radiowym zaprezentowano wręcz rodzinę, która w wieczór wigilijny, pośród różnych swarów i wzajemnych złośliwości postanawia ostatecznie zaśpiewać „jakąś” kolędę. Jedna z kobiet intonuje „Cicha noc, święta noc…” co wszyscy podejmują powtarzając jednak w kółko jedynie ten pierwszy wers… Najwyraźniej reszty zapomnieli.

Tym bardziej potrzebne są nam spotkania i wspólne kolędowanie. Taką okazję mieliśmy w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, kiedy to pomiędzy Mszami o godz. 10.00 i 11.30 zaprezentowała się nasza Orkiestra pod batutą pana Mariusza Trzcińskiego w repertuarze kolędowym tradycyjnym. Cały kościół był zaproszony do wspólnego śpiewu, który prowadził pan Mateusz Stempień, nasz organista. Raz nawet podjęliśmy próbę „przykrycia” śpiewem orkiestry śpiewając najgłośniej jak było można kolędę „Wśród nocnej ciszy”, ale chyba nie do końca się udało. Zwieńczeniem koncertu było wykonanie pastorałki przez solistkę Olę Kaczmarek. Orkiestra Liskowska obchodzić będzie w roku 2020 okrągłą 120 rocznicę powstania i jest otwarta na nowych członków, którzy pragną uczyć się gry na instrumentach i radować się wspólnym muzykowaniem. Serdecznie zachęcamy!