Rozesłanie Kolędników Misyjnych w naszej parafii

Podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 w drugi dzień Świąt miało miejsce rozesłanie Kolędników Misyjnych. Dzieci poprowadziły modlitwę wiernych, przyniosły misyjne dary, a przed błogosławieństwem ks. Mateusz rozesłał ich na tegoroczną misję.

Dzieci, jako kolędnicy misyjni, uczą się ponoszenia trudu i składania ofiary z własnego czasu, zdolności, a także rezygnacji z możliwości wzięcia dla siebie zebranych pieniędzy. Przedsięwzięcie kończy się w dniu uroczystości Objawienia Pańskiego, w święto patronalne PDMD, czyli w Misyjnym Dniu Dzieci. Tegoroczny plakat i pamiątka kolędowania nawiązują do Amazonii – płuc Ziemi, zwracając uwagę na więzi łączące człowieka z przyrodą, którą należy szanować i odpowiedzialnie z niej korzystać, a także na wzajemne zależności pomiędzy mieszkańcami różnych części świata. Wspierając nawzajem siebie i naszą planetę, wszyscy zyskujemy. Walcząc ze sobą i niszcząc przyrodę z powodu egoistycznych interesów i zachłanności, wszyscy tracimy.

W tym roku polscy kolędnicy misyjni będą głosić Dobrą Nowinę o narodzeniu Zbawiciela, który przyniósł ludziom orędzie zbawienia oraz prawo miłości i przebaczenia. Przypomną mieszkańcom swoich parafii, że są „ukochani i posłani”. „Mali misjonarze” poproszą ich również o zaangażowanie w obronę tych „najmniejszych” w Amazonii oraz zwrócą uwagę na potrzebę troski o lasy i przyrodę.

Prosimy o otwarcie drzwi przed naszymi kolędnikami.