Categories: Aktualności, Galerie, Wydarzenie

Święty Michał Archanioł w Krzyżówkach

Nie tylko kościół parafialny, również nasze kaplice mają okazję gościć Figurę z Gargano. Dzisiaj samochód kaplica stawił się w Krzyżówkach.

Podobnie, jak to miało miejsce wczoraj, ojciec Krzysztof Bochenek poprowadził modlitwę oczekiwania włącznie z litanią do Św. Michała Archanioła. Punktualnie o godz. 16.00 podjechał samochód kaplica i strażacy z jednostki Krzyżówki – Młynisko uroczyście wnieśli Figurę z Gargano do świątyni. Ks. Mateusz, który przewodniczył liturgii, nałożył koronę na głowę Świętego Michała i rozpoczęła się Eucharystia. Ojciec Krzysztof wygłosił homilię, a wszyscy uczestnicy mogli pomodlić się, podejść i dotknąć Figury, która od siedmiu lat pielgrzymuje po Polsce będąc świadkiem licznych cudów za wstawiennictwem św. Michała. Cieszymy się, że również ci nasi Parafianie, którzy szczególnie przywiązani są do kaplicy w Krzyżówkach mogli przeżyć swoje nawiedzenie.