Categories: Aktualności, Galerie, Wydarzenie

Św. Michał Archanioł w kaplicy w Zakrzynie

Kaplica w Zakrzynie ma swojego głównego patrona w osobie błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika. Nie mogło więc zabraknąć tego miejsca na trasie św. Michała Archanioła, patrona męczennika z Dachau. Podobnie jak w Krzyżówkach, mieszkańcy Zakrzyna modlili się razem z o. Krzysztofem oczekując na przybycie Figury przed kaplicą. Dzisiaj był też dzień spowiedzi, więc przeżycie tym głębsze. Głównym celebransem był ks. Mateusz, który po wniesieniu Figury Nawiedzenia do kaplicy przez druhów z OSP Zakrzyn, ukoronował św. Michała. A potem już rozpoczęła się Msza Święta z kazaniem ojca michality. To już ostatnia „wyprawa” św. Michała poza kościół parafialny. Dzisiaj wieczorem po Mszy Święty Michał będzie oczekiwał na wiernych w Namiocie Spotkania przez całą noc. Każdy, jak niegdyś Zacheusz pod osłoną nocy przyszedł do Pana Jezusa, będzie mógł wstąpić na nocną rozmowę z Księciem Zastępów Niebieskich. Zapraszamy!