Categories: Aktualności, Galerie, Wydarzenie

Pożegnaliśmy Świętego Michała Archanioła

To już koniec naszych wielkopostnych rekolekcji i nawiedzenia. Ale zostaje z nami moc przyjętych sakramentów i obecność Św. Michała.

Święty Michał pozostanie z nami w odmawianej codziennie po każdej Mszy Świętej modlitwie – egzorcyzmie papieża Leona XIII:

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Pozostanie z nami również w odmawianej raz w miesiącu, w trzeci czwartek miesiąca nowennie do Świętego Michała po Mszy wieczornej.

I wreszcie – mamy nadzieję – pozostanie w przepięknej identycznej jak ta, która nas nawiedziła, figurze. Stan zbiórki ofiar na Figurę: 1500 zł, brakuje jeszcze 6500 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do piękna nawiedzenia. Poniżej kilka zdjęć pani Agnieszki Gierosz – Szałek, a jeszcze niżej Kuby Hulaka. Święty Michał przybył do nas w deszczu, a odjeżdżał w gradzie i śniegu 😉