Categories: Aktualności, Kościół, Wydarzenie

Raport z remontu kaplicy w Krzyżówkach

Nie słabnie zapał mieszkańców wspierających prace przy drewnianym kościółku w Krzyżówkach. Kolejne prace zostały wykonane w ubiegłym tygodniu.

W minionym tygodniu zakończyliśmy kolejny etap prac remontowych. Została położona opaska wokół całego kościoła.

Podczas tych prac okazało się konieczne użycie środka owadobójczego i folii izolacyjnej na legarach przy fundamentach. Stolarz w swoim zakładzie przystąpił już do prac związanych z przygotowaniem ołtarza polowego, którego montaż na właściwym miejscu rozpocznie się po 15 czerwca. Postanowiliśmy odtworzyć instalacje odprowadzającą deszczówkę z rynien. W tym celu zakupiliśmy żelazne kraty ściekowe.

Pracujemy nadal przy odnawianiu pozostałych okien. Za około 2 tygodnie pan Wojciech Jaśkiewicz obiecał przystąpić do prac związanych z montażem chodnika z kostki i płyt granitowych wokół kościoła. Ponieważ cały czas rozszerza się zakres koniecznych czynności przy remoncie kościoła, bardzo prosimy o wsparcie finansowe i pomoc przy pracach. Dziękujemy za ofiarę w wysokości 100 zł na renowacje kościoła, a państwu Lament za ofiarowaną wywrotkę ziemi.

Na tacę inwestycyjną w Krzyżówkach zebrano 628 zł z przeznaczeniem na dalsze prace. W nadchodzącym tygodniu prosimy o pomoc miedzy innymi w czynnościach związanych z czyszczeniem i udrożnieniem instalacji odprowadzającej wodę. 

Wszystkim dziękujemy i zapraszamy do pomocy.

Subkonto NA RENOWACJĘ KOŚCIÓŁKA W KRZYŻÓWKACH
47 8404 0006 2106 0022 5966 0004 
w Banku Spółdzielczym Ziemi Kaliskiej oddział w Liskowie