Categories: Aktualności, O nas, Ogłoszenia

Studium Organistowskie otwiera zapisy

Osoby uzdolnione muzycznie pragnące kształcić się w muzyce organowej mogą spróbować swoich sił w Studium w Kaliszu, które otworzyło zapisy na kolejny rok.

W siedzibie Studium przy ul. Złotej 144 w Kaliszu (na terenie Seminarium) są do dyspozycji cztery duże aule wykładowe oraz dwa małe pokoje do ćwiczeń. Dysponujemy aktualnie 3 pianinami oraz 4 instrumentami organowymi, z czego 2 są cyfrowe a 2 piszczałkowe. 

W Studium zajęcia grupowe odbywają się w soboty, a zajęcia indywidualne w tygodniu: nauka fortepianu i organów. Aktualnie wykłada 10 wykładowców, bardzo dobrze przygotowanych, wszyscy po studiach specjalistycznych, uczących także w innych szkołach czy akademiach.

Przedmioty, jakie przewiduje ratio studiorum, to: zasady muzyki, chorał gregoriański, harmonia, kontrapunkt, gra liturgiczna,, solfeż, historia muzyki, organoznawstwo, liturgika i prawodawstwo muzyki kościelnej.

Studium jest skierowane do osób pragnących zostać organistami parafialnymi, czyli liturgicznymi, a posiadających predyspozycje muzyczne oraz mających styczność z grą na instrumentach klawiszowych. 

Celem Studium jest solidne wykształcenie muzyczno – liturgiczne organistów parafialnych, podniesienie poziomu gry liturgicznej w parafiach, a także zadośćuczynienie odczuwalnym brakom personalnym w Diecezji. 

Pakat-A4