Cotygodniowy raport z Krzyżówek

Minął kolejny tydzień prac renowacyjnych w Krzyżówkach. Oto co udało się zrobić i jak to obecnie wygląda.

Mija kolejny tydzień prac przy remoncie kościółka. Do prac przy układaniu nowych granitowych chodników przystąpili panowie Marek Kleśta z Karoliny (sieradzkie), Andrzej Bartosik
z Koźlątkowa, Sławomir Michałowski i Zbyszek Kowalczyk z Krzyżówek, oczywiście pod kierownictwem szefa – Wojtka Jaśkiewicza z naszego komitetu. Efekty ich pracy już widać.

Po rozplantowaniu ziemi wokół kościoła przez Miłosza Czerniaka i Romka Jarka zniknął bałagan po usuniętej wcześniej zewnętrznej opasce z betonowej.

Mniej widoczne, ale jakże potrzebne, prace związane z wykopami i ułożeniem zakupionych kabli do wewnętrznej linii zasilającej kościół i ołtarza polowego wykonali bardzo sprawnie pod kierownictwem Pana Krzysztofa Zynera panowie Kamil Zimny, Arkadiusz Majewski, Michał Kędzia, Kazimierz Bogulski i Sławomir Ostalski z synem.

Mamy zapewnienie że firma Energa wymieni jak najszybciej, po naszych pracach przygotowawczych, zagrażający kościołowi uszkodzony słup i postawi nowy w innej lokalizacji nie zasłaniającej ołtarza polowego, a z kościoła zniknie niebezpieczne przyłącze napowietrzne.

Ponownie dziękujemy wszystkim angażującym się zarówno osobiście jak i finansowo w nasze dzieło. Jesteśmy w połowie drogi do celu.

Subkonto NA RENOWACJĘ KOŚCIÓŁKA W KRZYŻÓWKACH
w Banku Spółdzielczym Ziemi Kaliskiej oddział w Liskowie