Serdecznie dziękujemy za piękne Boże Ciało

Mimo ograniczeń bardzo głęboko przeżyliśmy uroczystość i oktawę Bożego Ciała i jest komu dziękować.

Przede wszystkim udało się zorganizować wszystko bardzo uroczyście i godnie. Począwszy od samej uroczystości, podczas której zamiast jednej procesji do czterech ołtarzy mieliśmy cztery procesje eucharystyczne, poprzez całą oktawę, aż do jej zakończenia. Frekwencja była bardzo dobra, dopisała pogoda, ale przede wszystkim ludzie, którzy kochają Jezusa w Najświętszym Skramencie Ołtarza.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej, których wspaniałą obecnością we wszystkie dni kierował prezes Łukasz Gierosz. Strażacy mieli w tych dniach sporo nadgodzin również w związku z ceremoniami pogrzebowymi niektórych mieszkańców naszej parafii. Podobnie wiele zajęć miała Orkiestra Dęta, której kapelmistrzowi Mariuszowi Trzcińskiemu dziękujemy za zaangażowanie wszystkich jego podopiecznych. Kolejną grupą, która jak zawsze stanęła na wysokości zadania jest Asysta pod czujnym okiem Sióstr Służebniczek, a także nasi ministranci z panem Mateuszem i panem Józefem. Wszystkie liturgie pachniały wonią kadzidła na chwałę Bożą. A księża Mateusz i Jacek dyspozycyjnie przewodzili liturgiom. Niech będzie Bóg uwielbiony.