Categories: Aktualności, O nas, Ogłoszenia

Raport z prac w Krzyżówkach na 12 lipca.

W ubiegłym tygodniu ekipa brukarzy, pod kierownictwem Pana Wojtka Jaśkiewicza, rozpoczęła kolejny etap układania granitowych płyt i kostki brukowej przed kościółkiem.

Po demontażu podłogi w kościółku, Pan Tomek Trzeciak wraz z kolegą dokonali przy pomocy specjalnego urządzenia odrobaczenia drewnianej konstrukcji. Zastosowano fumigację, czyli dezynsekcję drewna w którym zagnieździły się szkodniki poprzez zagazowanie wnętrza kościółka specjalnymi środkami. Proces zostanie powtórzony za 2 lub 3 tygodnie po ułożeniu legarów na przygotowanym podłożu.
Również w ubiegłym tygodniu ks. Proboszcz ustalił z wykonawcą niezbędny zakres prac związanych z nowym nagłośnieniem kościółka i ołtarza polowego.
Liczymy że zgodnie z zawartą umową dalsze kluczowe prace stolarskie tj. wymiana podłóg i drzwi będą realizowane w uzgodnionych terminach.

Póki co, nabożeństwa będą odprawiane przy ołtarzu polowym.

Jeżeli chodzi o stan finansów to do dzisiaj (bez dzisiejszej tacy) zebraliśmy dokładnie 45 310,64 złotych, wydaliśmy 25557,71zł, reszta znajduje się na koncie.

Otrzymaliśmy do tej pory w darowiźnie materiały za 20 000 zł, a liczne grono mieszkańców Krzyżówek i Koźlątkowa przepracowało nieodpłatnie już kilkaset roboczogodzin .

Niezbędny zakres remontu znacznie przekroczył już nasze początkowe zamiary. Ale konsekwentnie dokończymy dzieła, by świątynia w tym pięknym miejscu służyła nie tylko nam, ale następnym pokoleniom.

Dlatego serdecznie dziękujemy za ofiarność i prosimy o dalsze wsparcie .

Subkonto NA RENOWACJĘ KOŚCIÓŁKA W KRZYŻÓWKACH
w Banku Spółdzielczym Ziemi Kaliskiej oddział w Liskowie