Categories: Aktualności, Ogłoszenia, Wydarzenie

Trwają prace remontowe w Krzyżówkach

Komunikat z postępu prac przy Kościółku w Krzyżówkach w ubiegłym tygodniu.

Zakończyliśmy drugi etap układania posadzki granitowej przed kościółkiem. Dokończyliśmy rozbiórkę starej podłogi, uprzątnięto podłoże i ułożono część bloczków betonowych pod legary podłogi. Zamówiliśmy jeszcze 60 szt brakujących bloczków, które zostaną ułożone w przyszłym tygodniu.

Wykonaliśmy przepust w fundamencie od strony zakrystii w którym wyprowadzone będą kable do nagłośnienia ołtarza polowego.

Ksiądz Proboszcz nabył już niezbędny sprzęt do nowego nagłośnienia: nowy wzmacniacz, mikrofony, głośniki do kościoła i tuby na zewnątrz za kwotę 5 517 zł., – pieniądze te pochodzą z funduszu parafialnego a nie z konta renowacji kościółka. Również dalsze koszty montażu nagłośnienia, zgodnie z obietnicą, Ksiądz proboszcz pokryje ze środków parafialnych.

Przed trzecim etapem układania posadzki granitowej ułożyliśmy też przepust dostarczony przez spółkę Oświetlenie Uliczne i Drogowe w którym będzie przeciągnięty kabel oświetleniowy do stylowych latarni.

Jak można zauważyć, pan stolarz kontynuuje prace przy altanie, jednocześnie w swojej stolarni przygotowuje konstrukcje podłogi i nowe drzwi główne.

Uporządkowaliśmy też teren przed ołtarzem polowym, byśmy mogli uczestniczyć w nabożeństwach w godnych warunkach.

Jak już pisaliśmy w poprzednich raportach, zakres niezbędnych prac remontowych znacznie się rozszerzył, dlatego Komitet Wsparcia prosi o dalsze wsparcie w dotychczasowej formie (są jeszcze do nabycia deseczki).

Niezależnie od trwającej zbiórki w dniach 15 i16 sierpnia zamierzamy przeprowadzić dodatkową kwestę do puszek na sfinansowanie niezbędnych wydatków.

Subkonto NA RENOWACJĘ KOŚCIÓŁKA W KRZYŻÓWKACH
w Banku Spółdzielczym Ziemi Kaliskiej oddział w Liskowie