Categories: Aktualności, Ludzie, Ogłoszenia

ZAPRASZAMY NA PORANNE RORATY!

Jak co roku, w naszej świątyni parafialnej, przy świetle lampionów o godz. 7.00 od poniedziałku do piątku w Adwencie celebrujemy RORATY. Dla dzieci gorące śniadanie!

Szczególnym darem i okazją do wejścia w tajemnicę Adwentu są Msze Roratnie, które w naszym kościele parafialnym będą sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 7.00 rano. Zapraszamy na te Msze wszystkich parafian, natomiast dzieci otrzymają również ciepłe śniadanie. Jak zawsze będą obrazki dla dzieci, specjalny program, figurki do zabrania do domu, a na koniec losowanie Boskich Wakacji za darmo. Chętnych prosimy o pomoc w organizacji śniadań dla dzieci. Pamiętajcie o lampionach!

Tegoroczne spotkania adwentowe przybliżą tajemnicę Mszy Świętej.

Podczas Rorat dzieci nauczą się jeszcze pobożniej w niej uczestniczyć. Dowiedzą się, że każda Eucharystia jest ofiarą Jezusa Chrystusa, prawdziwie obecnego pod postacią Najświętszej Hostii. Poznają też ludzi, dla których – jak dla ogłoszonego ostatnio błogosławionym Carla Acutisa – Msza Święta była najważniejszą chwilą każdego dnia i największą świętością.