Categories: Aktualności, Galerie, Ludzie

Lisków Altar Boys Winter Session ;)

Tegoroczne ferie nie dały zbyt wielu możliwości rekreacyjnych, ponieważ nie można się spotykać i generalnie niemal wszyscy musieli zostać w domu.

 

Czasami nasza młodzież pojawiała się “na salce”, aby pomóc choćby przy przygotowywaniu “pakietów kolędowych”, bo na nich zawsze można liczyć i to właściwie wszystko.

 

Jedyną rzeczą godną odnotowania na tych łamach było “małe śnieżne szaleństwo” grupy ministrantów z księdzem Mateuszem.
Oto jak opisuje ten epizod Miłosz Czerniak:
“Dobiegają końca szkolne ferie zimowe. Nie mogliśmy ich w tym roku spędzić na wyczekiwanych przez nas wyjazdach, zimowiskach i stokach, z racji obostrzeń covidowych. Jednak zatroskany o nas, ks. Mateusz zadbał o to, by zrekompensować nam ten trudny dla nas wszystkich czas. Pan Bóg (również o nas zatroskany) zrzucił z nieba spore opady śniegu i lekki mróz. Korzystając z takich warunków atmosferycznych i urokliwych terenów naszej parafii (górki w Wygodzie) wybraliśmy się na wspólną, zimową zabawę. Dołączyli  do nas zaprzyjaźnieni ministranci z Pleszewa.

 

Jak większość osób mogło zauważyć, na plebanii stoi ogromny bałwan, który oczywiście jest dziełem liskowskiej służby ołtarza oraz księdza Mateusza. Przez kolejne 3 dni wyjeżdżaliśmy do Wygody, by tam spędzać czas na zjeżdżaniu z górek. Pomocne w tej zabawie okazały się nie tylko sanki, ale także metalowe miski i worki wypchane słomą. Wszyscy chętnie zjeżdżali a zabawa była świetna, pełna radości no i oczywiście bezpieczna.

 

Ksiądz Mateusz zaprosił profesjonalnego fotografa, a my mogliśmy uczestniczyć w zimowej sesji zdjęciowej, efektem czego są przepiękne zdjęcia. Uważam, że z Don Mateo, nigdy nie ma czasu na nudę”.

Tyle Miłosz, a zdjęcia są autorstwa pani Agnieszki Gierosz – Szałek