Categories: Aktualności, Galerie, Wydarzenie

Międzyparafialny turniej ministrantów

W Liskowie miał miejsce turniej ministrantów w grze FIFA. Czy nasi wygrali?

 

W ubiegłym tygodniu w sobotę zorganizowaliśmy kameralny międzyparafialny turniej ministrantów pt. VOLTA 2021. I już spieszę z wyjaśnieniem, że turniej polegał na grze w piłkę nożną ale komputerową a ściślej mówiąc na konsoli – w tym wypadku Xboksie. W naszym turnieju wzięły udział cztery parafie. Pierwsze to znana nam, sąsiednia parafia, stolica naszego dekanatu czyli Koźminek, kolejna to Kalisz – parafia Św. Jana Pawła II na Dobrzecu; i ci którzy mieli najdalej, aby do nas przyjechać, czyli parafia Św. Andrzeja Boboli w Krotoszynie.

 

Oczywiście z powodów ograniczeń sanitarnych nie przyjechali wszyscy ministranci tylko przedstawiciele, wyłonieni w turniejach parafialnych. A zatem było to czterech chłopaków reprezentujących swoją parafię stanowiących jedną zgraną drużynę. W naszej salce multimedialnej mieliśmy przygotowane aż trzy stanowiska do gry. Pierwsze główne – na projektorze, czyli był do dyspozycji wielki ekran. Drugie to większy telewizor i trzecie stanowisko dodatkowe, które było używane tylko do treningu.

 

Pokrótce wyjaśnię zasady turnieju Volta 202. Każdy z zawodników wybierał sobie drużynę, którą będzie grać. Drużyny to prawdziwi zawodnicy, oczywiście z różnych stron świata. Można było wybierać tylko drużyny ligowe – nie narodowe. Mecze odbywały się na wirtualnej hali, były to drużyny po czterech zawodników wraz z bramkarzem. Każdy mecz na konsoli trwał tylko 6 minut. Zawodnicy jak w normalnych turniejach piłki nożnej – wylosowali grupy. Były cztery grupy po czterech zawodników w fazie grupowej. Dwóch zawodników mogło wyjść dalej do ćwierćfinałów. Następnie walczono o półfinał; no i finał, czyli największe emocje oraz mecz o trzecie miejsce.

 

Myślę że nie trzeba podkreślać, że podium otrzymywało najlepsze nagrody. Były tez nagrody pocieszenia i upominek dla najmłodszego gracza. Trzeba wymienić najlepszych zawodników i powiedzieć kto wygrał: Mecz o trzecie miejsce, to było starcie naszego ministranta Wiktora Tyczkowskiego, który grał klubem PSG z Jankiem Sypniewskim również klub PSG reprezentującym parafię w Kaliszu, który to trzecie miejsce wygrał. W finale spotkali się: Witold Kozłowski klub PSG (parafia Koźminek) i Miłosz Czerniak nasz ministrant z Liskowa (klub Juventus). Wygrana całego finału przypadła parafii Koźminek – właśnie dzięki ministrantowi Witoldowi.

 

Jednak Lisków może się pochwalić też bardzo dobrymi wynikami: bo przecież mamy drugie i czwarte miejsce na 16 drużyn! Mecze finałowe komentował ks. Michał, który przyjechał z Krotoszyna. Częścią organizacyjną zajął się ks. Grzegorz z Kalisza, część nagród ufundował ks. Sebastian z Koźminka. Natomiast my zajęliśmy się przygotowaniem ciepłego, posiłku różnych przekąsek, w tym tostów, które zrobiły dziewczyny ze wspólnoty młodzieżowej „Jestem” Zuzia i Michasia. One też dzielnie kibicowały naszym zawodnikom.

Gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję, że już niedługo będzie można organizować większe turnieje, nie tylko kameralne ale może i diecezjalne!