Categories: Aktualności, Galerie, Ogłoszenia

Przyjęcie nowych członków Rodziny Edmundowej

W niedzielę 13.czerwca – jak co miesiąc – mogliśmy uczestniczyć w Nabożeństwie Fatimskim, które animowała Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego. Zgromadzeni na nabożeństwie modlili się, rozważając chwalebne tajemnice Różańca.

Po nabożeństwie rozpoczęła się Msza święta, która dla Rodziny Edmundowej miała znaczenie szczególne. Nasza wspólnota powiększyła się o dwie osoby. Po Ewangelii panie Agnieszka Szałek i Aneta Zielonka, zawierzając się Niepokalanej, złożyły przyrzeczenie przynależności do Stowarzyszenia Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego i pełnienia w nim zadań wynikających z przesłania naszego Patrona. Członkowie Stowarzyszenia poznają postać bł. Edmunda Bojanowskiego, starają się  w swoim środowisku życia i pracy być  świadkami wiary oraz podejmować służbę bliźnim  najbardziej potrzebującym  pomocy, zwłaszcza dzieciom, ubogim i chorym.

W uroczystości wzięły udział S. Małgorzata Ochęduszko, Asystentka Rodzin Edmundowych Prowincji Łódzkiej i S. Stanisława Pociecha, sekretarka Prowincji Łódzkiej. Po Komunii Św. s. Stanisława wręczyła nowym członkiniom Stowarzyszenia legitymacje członkowskie, zauważając, że jest to pewne wyróżnienie, ale przede wszystkim wielkie zobowiązanie do pogłębiania wiary i  służby bliźnim. Siostra Stanisława przekazała również całej naszej wspólnocie serdeczne życzenia i słowa wsparcia w imieniu Matki Prowincjalnej Sióstr Służebniczek NMP. Po Mszy św. miała miejsce procesja wokół kościoła z figurką Matki Bożej Fatimskiej.

Ciesząc się i dziękując Bogu za rozwój, liskowska Rodzina Edmundowa serdecznie zaprasza wszystkich parafian, którzy pragną pogłębiać wiarę i podejmować służbę potrzebującym, aby włączyli się w nasze działania.

Członkowie Stowarzyszenia zobowiązują się do: życia charyzmatem swego Patrona bł. Edmunda Bojanowskiego, czynnego udziału w apostolsko-charytatywnych dziełach Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP,  pogłębiania ducha modlitwy poprzez uczestnictwo we Mszy św. i innych formach pobożności zalecanych przez Kościół oraz pielęgnowania duchowości maryjnej.

Najbliższe spotkanie wspólnoty odbędzie się we wtorek 13. lipca po Mszy św. wieczornej. Czekamy na Ciebie!

Rodzina bł. Edmunda

PS. W niedzielę 6.06. Rodzina Edmundowa przeprowadziła zbiórkę ofiar na budowę szkoły w Chamuka w Zambii. Z pomocą dzieci ze Szkolnego Koła Charytatywnego pod opieką pani Magdaleny Lipińskiej i ministrantów, udało się zabrać 2 806,71 zł. Bóg zapłać!