Odpust ku czi bł. Michała Kozala w Zakrzynie

Nasza kaplica w Zakrzynie ma za swojego patrona błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika. W niedzielę po 14 czerwca obchodzimy odpust.

Poprosiliśmy, aby w tym roku Mszę Swiętą odprawił i wygłosił kazanie ks. Sebastian Kąkol, wikariusz z Koźminka, który właściwie żegna się z naszym dekanatem, ponieważ Ksiądz Biskup posyła go na inną placówkę. Ks. Sebastian chętnie przyjął zaproszenie, ponieważ jak się poźniej dowiedzieliśmy, ma w swoich przodkach osoby, które doświadczyły obozu koncentracyjnego. Mógł więc w przejmujący sposób przybliżyć nam sens męczeństwa i świętości.

Tegoroczny odpust był wyjątkowy z jeszcze jednego powodu. Otóż, od kilku miesięcy mieszkańcy Zakrzyna i nie tylko, zastanawiają się, w jakim celu powstało rondo w centrum wioski. Teraz już wiedzą: chodziło o to, aby procesja eucharytyczna miał gdzie zawrócić 😉 I tak też się stało, po raz pierwszy zakrzyński odpust był zwieńczony procesją eucharystyczną, która pięknie zawróciła na rondzie. I teraz tak już będzie zawsze.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, z panią Lucyną na czele, którzy się przyczynili do pięknej oprawy ceremonii.