Krzyżówki – ODPUST

Wierzyliśmy do końca, że pogoda okaże się dla nas łaskawa, ale okazało się, że była łaskawa dla rolników, którzy twierdzą, że deszcz jest bardzo potrzebny.

Przyjmujemy tę sentencję z pokorą. Mimo, że dzięki panu Czesławowi, kościelnemu z Krzyżówek, panu Józefowi, kościelnemu z Liskowa i calej masie wspaniałych ludzi przygotowano wszystko, aby ponownie, po kilkuletniej przerwie świętować Matkę Bożą w tajemnicy Jej Niepokalanego Serca w pięknej scenerii na zewnątrz kościółka, tym razem się nie udało. Ale nabyliśmy nowych doświadczeń, okazało się, że można sobie poradzić bez przyczepy (nawiasem mówiąc wielkie dzięki temu, kto był gotowy ją podstawić) i zrobić piękną estetyczną scenę z ołtarzem. To doświadczenie zaprocentuje w przyszłości. Jeszcze raz wielki dzięki wszystkim za piękne dekoracje.

Naszym celebransem i homiletą był ks. prałat Zbigniew Cieślak, kanclerz Kurii Biskupiej. Poprowadził nas w modlitwie i przypomniał wszystkie etapy odkrywania prawdy o Niepokalanym Sercu Maryi, a także formy kultu, które wszyscy możemy praktykować.

Były z nami rownież siostry służebniczki. Niestety, aż trzy spośród nich w ten sposób pożegnały się z naszą wspólnotą. Nasze kochane dzieciaki (z pomocą mam) przygotowały piękne wierszyki i kwiaty dla sióstr Barbary, Marzeny i Jolanty za ich pełną poświęcenia, ale przede wszystkim radości, posługę pośród nas. Między innymi dla siostry Przełożonej:

CZCIGODNA SIOSTRO PRZEŁOŻONA
Jest nam niezmiernie przykro,
Ze odchodzisz z naszej Parafii.
Zrobilibyśmy dla Ciebie wszystko,
Ale nikt z nas tego zmienić nie potrafi.
Trudno nam oprzeć się wzruszeniu,
Kiedy zawsze pogodna byłaś
I często pochylona, w skupieniu
Za nas wszystkich się modliłaś.
Za nasze dzieci i rodziny,
O zdrowie i trochę życia lepszego.
By każdego dnia i godziny
Dobry Bóg chronił nas od złego.
Odchodzisz z naszego Liskowa,
Od ludzi, którzy Cię pokochali,
Lecz wiara nasza nie ma granic
I zawsze będziemy Cię mile wspominali.
Odchodzisz Siostro Przełożona
Do innych ludzi
Ale nie jesteś tym przerażona,
Bo idziesz przecież do tego samego Boga.
Dziękujemy Ci za to, że byłaś z nami,
Często też doradzałaś.
Żyłaś z naszymi radościami i troskami,
Bo taką posługę pokochałaś.
Chociaż będziesz od nas oddalona,
Zapamiętamy, że byłaś bardzo miła.
I prosimy Cię Siostro Przełożona,
Abyś czasem modlitwę za nas odmówiła.

Była również z nami siostra Ania, która z kolei rozpoczyna swoją posługę w Liskowie, ale ją będziemy jeszcze oficjalnie witać wkrótce ;).

Bardzo dziękujemy p. Mateuszowi i naszemu chórowi a także orkiestrze pod batutą pana Mariusza Trzcińskiego. Pierwszy krok ku przywróceniu wielkiego Odpustu na Krzyżówkach został uczyniony. Przed nami wiele kolejnych.

A teraz parę zdjęć autorstwa p. Agnieszki Rygas.