Categories: Aktualności, Ludzie, Wydarzenie

Nasi w Rzymie

Wycieczkę do Rzymu wygrałam w losowaniu kalendarzowym organizowanym przez księdza proboszcza.

Czułam ogromną radość ale i niedowierzanie, że to właśnie ja mam zaszczyt uczestniczyć w kanonizacji Matki Teresy. Jeszcze większa była moja radość gdy dnia następnego dowiedziałam się o możliwości podzielenia się uczestnictwem w pielgrzymce z drugą osobą. Towarzyszyła mi bliska znajoma- Anita.

Pobyt w Rzymie był dla nas ogromnym przeżyciem duchowym. Z podziwem oglądałyśmy bazyliki, kościoły, rzeźby i freski, które wcześniej widywałyśmy tylko w telewizji czy książkach. Monumentalność budynków o dziwo nie przytłaczała, wręcz przeciwnie, zachwycała obecnością Boga. Mnie osobiście szczególnie wzruszyła wizyta w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, nie tylko dlatego, że Msza św. została odprawiona w języku polskim, ale ze względu na ikonę Matki Bożej, do której od kilku miesięcy uciekam się z prośbą zdrowia dla mojej rodziny a szczególnie dla mojego dzielnego taty.

Oprócz wizyt w świętych miejscach, wycieczka ta była obszerną lekcją kultury i obyczajów różnych narodowości. Spotkałyśmy pielgrzymów nie tylko z Włoch ale i z Indii, Chin, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Portugalii i wielu innych przybyłych na kanonizację.

Nie sposób nie wspomnieć o podróżującej z nami grupie, pełnej serdeczności i uśmiechu, w tym miejscu chciałybyśmy szczególnie podziękować Pani Arlecie Wencwel za opiekę i miło spędzony czas. Na łamach pisma, jeszcze raz serdecznie dziękujemy księdzu proboszczowi za ten wspaniały prezent uczestnictwa w wyjeździe. Bóg zapłać.

Patrycja Stasiak