Categories: Aktualności, Galerie, Wydarzenie

Hubertus w Krzyżówkach

Koniec października i początek listopada to niezwykle ważny czas dla osób jeżdżących konno. W tym terminie odbywają się bowiem tak zwane „Hubertusy”, czyli tradycyjne Biegi Myśliwskie Świętego Huberta.

Jeden z jeźdźców biorących udział w takim biegu ma przypiętą do ramienia lisią kitę i to na niego „poluje” reszta uczestników.

15 października święto jeźdźców i myśliwych pod patronatem Świętego Huberta odbyło się także w Gospodarstwie Agroturystycznym „Stajnia Krzyżówki”. Mszę Świętą celebrowali ks. kan. Henryk Lemke i ks. Andrzej Szulc.

Wszyscy jeźdźcy ubrani byli na galowo, co również jest tradycją podczas Hubertusa. Zadbano także o wygląd wierzchowców – zapleciono im grzywy i ogony, rząd każdego konia lśnił czystością.

Ekipa ze „Stajni Krzyżówki” wyprowadziła wszystkie konie. Część jeźdźców przybyła z własnymi wierzchowcami, a część gości podróżowała bryczkami. Atmosfera zarówno w bryczkach, jak i wśród jeźdźców była wspaniała. Obydwa zastępy przemierzały lasy i łąki poszukując lisa.

Królową polowania została Renata Cichosz na klaczy Drawka. Zwyciężczyniom gratulujemy! Dziewczyny wykazały się dużym sprytem w poszukiwaniach.

Święto Jeźdźców i Myśliwych w „Stajni Krzyżówki” zakończyło się wspólną biesiadą przy ognisku. Już teraz zapraszamy na kolejne święto Świętego Huberta, które już za rok.