Categories: Aktualności, Galerie, O nas

Jasełka Gimnazjum

Wielu dorosłych przyzna, że wraz z upływem czasu, czar świąt znika przykryty mgłą codziennych obowiązków.

Nie da się ukryć, że niejeden chciałby wrócić do lat młodości, kiedy na każdym kroku zauważało się świąteczne akcenty, które łatwiej trafiały do świadomości i rozsiewały w niej miłą atmosferę oczekiwania. Wielu z nas zapewne ciepło wspomina szkolne jasełka organizowane każdego roku, z okazji nadchodzących świąt. Całe szczęście owa tradycja nie znika. Dobrym tego przykładem jest Gimnazjum w Liskowie . W tym roku uczniowie gimnazjum, pod kierownictwem Pani Małgorzaty Olczak i p. Anny Kusiak  przygotowali spektakl, którego przesłanie można by było streścić takimi słowami:

„Zawsze, ilekroć się uśmiechasz do swojego brata i wyciągasz do niego rękę,
Zawsze wtedy jest  Boże Narodzenie.
Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie,
Zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.”

To niezwykłe spotkanie uświetnili swą obecnością: Pani Wójt Gminy Lisków Maria Krawiec,  Kierownik Referatu Oświaty Gminy Lisków Dorota Sitko,  Ksiądz Proboszcz Andrzej Antoni Klimek. W magię świąt wprowadził wszystkich  gimnazjalny chór „DISCANTUS”  , pod kierunkiem p. Małgorzaty Jerzak. Młodzi aktorzy z zaangażowaniem wcielili się w swoje role. Było to naprawdę wyjątkowe widowisko na wysokim poziomie, z piękną scenografią. Po tej magicznej części artystycznej głos zabrała Pani Wójt Maria Krawiec, życząc wszystkim zebranym spokojnych, zdrowych, radosnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia, młodzieży przekazała również słodkości. Ogromna praca całego zespołu po każdym przedstawieniu nagradzana była gromkimi brawami, a panującą atmosferę oraz grę młodych aktorów utrwaliliśmy na fotografiach.   Był to bardzo miły dzień w ciepłej, świątecznej atmosferze.  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby tak było.
Na zakończenie całej uroczystości na wszystkich zebranych czekał słodki poczęstunek od Ks. Proboszcza Andrzeja Klimka, który uznał, że życzenia dla wszystkich  przekłada na wigilię na mszę która odbędzie się o godzinie 24 😉

Oskar Markiewicz – Grupa Medialna