Categories: Aktualności, Galerie, O nas

W Domu Dziecka

W tych dniach uczestniczymy w licznych spotkaniach opłatkowych, ale nie da się ukryć, że niektóre z nich szczególnie chwytają za serce.

Do takich właśnie należało spotkanie w naszym liskowskim Domu Dziecka. Usiedliśmy przy suto zastawionym wigilijnym stole i już za chwilę mieliśmy się przełamać opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Zanim to jednak nastąpiło wychowankowie zaprezentowali program artystyczny, który przypomniał nam, jak to było z przyjściem Jezusa na świat. Kolejne etapy opowieści przeplatane były wspólnym śpiewaniem kolęd. Historia Jezusa i Jego rodziców, którzy nie mogli znaleźć miejsca dla siebie w Betlejem, jakoś szczególnie wybrzmiała właśnie w tym miejscu. A potem były życzenia i smaczny, ale rygorystycznie wigilijny, czyli postny posiłek.