Categories: Aktualności, Nowości i wydarzenia

Zabrakło Opiekuna? Problem rozwiązany

Jeśli nie udało Ci się nabyć Opiekuna dzisiaj rano, to jest dobra wiadomość: na Mszę św. o 16.00 będą dowiezione dodatkowe egzemplarze. Zapraszamy! W „Santi” programy naszych letnich pielgrzymek.

Ciężko na świecie o pokój i dlatego zajmujemy się w „Opiekunie” m. in. sytuacjami spowodowanymi przez wojnę. Zachęcamy serdecznie do zapoznania się z akcją pomocy polskich rodzin dla rodzin syryjskich. Jest to akcja Caritasu, w którą możemy się włączyć, również jako parafia. Czy znajdzie się pośród nas grupa ludzi, aby przez sześć miesięcy wspierać jedną konkretną rodzinę syryjską? Zobaczymy. Polecamy również artykuł na temat dziennikarzy – korespondentów wojennych: co ich pcha w najniebezpieczniejsze rejony świata, szukanie prawdy czy pogoń za sławą i bohaterstwem? Warto też przeczytać rozmowę ze świcką mijsonarką, która opowiada o dzieciach Himalajów i ich ciężkim życiu.

Natomiast w „Santi” oprócz relacji ze wszystkich ważnych wydarzeń parafialnych i społecznych podajemy również programy dwóch pielgrzymek wakacyjnych: lipcowej do Wilna i październikowej do Hiszpanii, Francji i Portugalii.