Nasza młodzież na feriach w Czechach

W dniach od 7 do 11 lutego b.r. młodzież naszej parafii uczestniczyła w zimowisku organizowanym przez ks. Andrzeja i ks. Rafała z parafii Koźminek.

Z Liskowa wzięło udział 3 uczestników. We wtorek 07.02 ok. godz. 10 wyjechaliśmy z Koźminka i udaliśmy się w kierunku Czech, gdzie po długiej podróży dotarliśmy ok. godz. 16. Mieszkaliśmy w Hrabeszicach, położonej malowniczo w górach wiosce, na probostwie parafii, która została zlikwidowana i dziś podlega parafii Szumperk jako filia. Wieczorem uczestniczyliśmy w Mszy Świętej. Posiłki przygotowywaliśmy sobie sami ustalonymi grupami. Każdego dnia jeździliśmy na nartach, niektóre osoby uczyły się jeździć. Wracaliśmy na obiad, który kolejna grupa musiała przygotować dla wszystkich. Wieczorem ok. godz. 18 była Msza Św. w kościele, gdzie mieliśmy dostęp. Później mieliśmy kolację i odpoczywaliśmy.

W czwartek wieczorem przyjechał do nas polskiego pochodzenia ks. proboszcz z Szumperka, gdzie w jednej z sal miał miejsce pokaz zdjęć z prywatnej pielgrzymki, którą odbył do Ziemi Świętej. Podzielił się z nami swoim pielgrzymim doświadczeniem, opowiadał wiele ciekawych historii związanych z miejscami, które odwiedził związanych z Panem Jezusem.

Sami paliliśmy w piecach kaflowych. Nie marzliśmy, gdzie pragniemy podziękować Państwu Wolniaczykom z Dębska za otrzymany węgiel. Z Czech wyjechaliśmy w sobotę ok. godz.16. Wróciliśmy do Koźminka ok. 22. Szkoda, że ferie są tak krótkie, ale pociesza nas fakt, że następne będą już za rok