Categories: Aktualności, Ogłoszenia

Zaproszenie od naszych rekolekcjonistów

Księża Łukasz Skoracki i Mateusz Puchała poprowadzą nas podczas wielkopostnych rekolekcji. Oto ich zaproszenie dla Ciebie 😉

Maryja – spotkania, droga, misja

Rekolekcje parafialne to szansa.

Nie tylko, by posłuchać Słowa Bożego, ciekawych przykładów i opowieści, ale przede wszystkim, by spotkać żywego Boga. Tak. To nie są puste słowa i wyświechtane stwierdzenie. Mocno wierzę, że podczas rekolekcji, to Bóg jest autorem każdego słowa i każdego poruszenia serca. To On chce się spotkać z nami, byśmy odmienili swoje życie. A gwarantuję, że każdy jest wezwany do przemiany: ja (piszący te słowa) i nawet ks. Proboszcz.
W tym czasie będzie nam towarzyszyła Maryja, Matka Jezusa. Przeżywamy przecież rok naznaczony obecnością Niepokalanej, Fatimskiej Panienki. Będziemy chcieli spojrzeć na spotkania Maryi, które w Jej życiu były „decydujące”. Było ich wiele więc dlatego liczba mnoga (spotkania). Ale droga i misja jest jedna. Co to jest? Życie. Prawdziwe życie. Bez złudzeń i w pełni.

Maryja będzie nam przewodziła, ale nie przysłoni Boga i naszego życia, codzienności, lecz (mam nadzieję) wskaże nam jak żyć, by nie ulec podszeptom demona, który ciągle wmawia nam, że nasze życie jest do niczego, że jesteśmy nic nie warci lub, że „dzisiaj nie ma nic za darmo” i trzeba o wszystko walczyć. Kłamstwo demona zostało odkłamane przez Jezusa i Maryja no to wskazuje.
Zapraszam każdego kto tylko chce spotkać się z Prawdą – z Jezusem. Wierzę mocno, że On już czeka wraz ze swoją Matką.
Na koniec zdradzę tajemnicę rekolekcji: najważniejsze żeby je przeżyć. Bez pomysłów na ten czas, walcząc o każdy dzień i obcość. A jeśli Bóg pozwoli, to je przeżyjemy.
Tego życzę sobie i wszystkim parafianom.

Do zobaczenia i proszę o modlitwę, za ten ważny dla Parafii czas i za mnie.

ks. Łukasz Skoracki – rekolekcjonista

OTWÓRZ SWOJE SERCE NA DAR BOŻEJ MIŁOŚCI!!!

Cześć dzieciaki!!!

Jeszcze się nie znamy, ale jesteście już bardzo bliscy mojemu sercu. Za niecałe trzy tygodnie rozpoczniemy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE w Waszej Parafii.

Na samym początku muszę się Wam przyznać, że już nie mogę doczekać się tego wyjątkowego czasu i spotkania z WAMI!

To dla mnie wielka radość, że będziemy mogli wspólnie przygotowywać nasze serca do Świąt Wielkiej Nocy.

Chciałbym Wam zaproponować następujący temat rekolekcji szkolnych: Maryja, doświadczenie Bożej Miłości i być dobrym, jak chleb.

Każdego dnia podczas naszych rekolekcyjnych spotkań będzie nam towarzyszyła Matka Boża. To właśnie Ona – Maryja, będzie nam wskazywała drogę do Pana Jezusa.

W czasie  naszych spotkań będziemy uczyć się wspólnie tego, jak stawać się lepszym człowiekiem. Każdego dnia będzie nam towarzyszyło inne hasło (GRZECH – MIŁOŚĆ – GŁOSZENIE).

Mogę zapewnić Cię, że podczas rekolekcji doświadczysz tego, że Pan Bóg bardzo mocno Cię kocha i jednocześnie potrzebuje Twojego zaangażowania, aby dotrzeć ze swoja Miłością do innych ludzi.

Przecież mamy być dobrzy, jak chleb… tego uczy nas Święty Brat Albert Chmielowski.

Już dzisiaj zapraszam Cię do codziennej modlitwy w intencji naszych rekolekcji, aby ten czas przybliżył nas na nowo do Pana Boga!

Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie i z wielką radością oczekuje na nasze spotkanie…

ks. Mateusz Puchała rekolekcjonista