Categories: Aktualności, Galerie, O nas

Bierzmowani u św. Idziego i na Górze Krzyża

Młodzi sami wybrali jako cel kolejnej pielgrzymki formacyjnej Mikorzyn i Górę Krzyża. Czy to był dobry wybór? Oto relacja Oskara Markiewicza z grupy medialnej.

11 marca młodzież bierzmowana wybrała się na pielgrzymkę autokarową do Mikorzyna  (Sanktuarium św. Idziego). Gdy już dotarliśmy do Mikorzyna udaliśmy się do kościoła gdzie na początku kilku chętnych uczestników pielgrzymki opowiedziało krótko o Świętym Idzim. Później uczestniczyliśmy w Mszy którą poprowadził Ks. Andrzej a udoskonaliliśmy ją śpiewami  wraz z Siostrą Anią i Ks. Proboszczem. Po Eucharystii udaliśmy się do szykowania wspólnego posiłku z grilla. Gdy każdy już się „zapełnił” wsiedliśmy w autokar i udaliśmy się do Kobylej Góry   na Górę Krzyża Jubileuszowego. Krzyż został postawiony  z okazji jubileuszu 2000-lecia chrześcijaństwa. Niestety autobus nie dał rady podjechać dalej zatem  musieliśmy iść na nogach pod górę, ale było naprawdę warto. Przy Krzyżu Jubileuszowym  pomodliliśmy się za siebie, lecz również za swoich nieprzyjaciół ( „Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski (Mt 5,43-48).”
Po wspólnej modlitwie udaliśmy się z powrotem do autokaru w drogę powrotną do domu. Aby umilić sobie czas całą drogę powrotną śpiewaliśmy piosenki. Była to mile spędzona sobota i uważam także, że bardzo pouczająca.