Categories: Aktualności, O nas, Wydarzenie

Kolejny raport z prac w Krzyżówkach

Prace przy kościółku w Krzyżówkach wchodzą w kluczowy etap. Rozpoczął się demontaż podłogi i budowa polowego ołtarza.

 

Za nami kolejne 2 tygodnie prac związanych z remontem kościoła w Krzyżówkach. W tym czasie udało nam się zakończyć etap konserwacji i odnawiania okien. Wszystkie okna dzięki ogromnemu zaangażowaniu i czasochłonnej pracy są już na swoich miejscach.

Trwa etap montażu drewnianej altany w lesie – miejsca gdzie przez czas remontu będziemy sprawować Mszę Świętą.
W minioną sobotę rozpoczęliśmy priorytetowy etap naszych prac a mianowicie wymianępodłogi w kościele. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dużej ilości osób udało nam się przewieść z kościoła wszystkie obrazy, ławki, krzesłai inne meble oraz zdemontować starą podłogę. Dziękujemy za użyczenie Sali OSP w Koźlątkowie, miejsca gdzie te rzeczy, na czas montażu podłogi mogą być przechowywane. Teren wokół kościoła pięknieje: rosnąjuż na klombie róże, została w koniecznych miejscach dosiana trawa a przed ołtarzem posadziliśmy juki. Państwo Gralowie podjęli się czyszczenia, woskowania i uzupełnienia ewentualnych braków w płaskorzeźbie z głównego ołtarza.

Dziękujemy bardzo Oli Balcerzyk za odnowienie figurki Pana Jezusa Miłosiernego a Stefanowi Ferencowi za ofiarowane juk i bluszczu. Przypominamy że za tydzień nasze prace wesprzemy tacą inwestycyjnązebraną w Krzyżówkach. Cieszymy się bardzo i jesteśmy wszystkim wdzięczni za zaangażowanie i wszelką okazaną pomoc.

Zachęcamy wszystkich do dalszej współpracy.

Subkonto NA RENOWACJĘ KOŚCIÓŁKA W KRZYŻÓWKACH
47 8404 0006 2106 0022 5966 0004
w Banku Spółdzielczym Ziemi Kaliskiej oddział w Liskowie