Categories: Aktualności, Ludzie, Słowo na początek Leave a comment

A co tam, proboszczu, w parafii piszczy?

Kochani, pomimo wielkich obaw rozpoczął się nowy rok szkolny i mamy nadzieję, że w takiej normalnej stacjonarnej formie będzie trwał aż do jego zakończenia. Nasza inauguracja w świątyni nie zgromadziła zbyt wielu uczniów i nauczycieli, ale objęliśmy modlitwą wszystkich  i będziemy to czynić przez cały rok. Cieszymy się natomiast obecnością sporej grupy pierwszoklasistów, którym poświęciliśmy tornistry i przybory do nauki. Dla nich ta inauguracja była szczególna i na pewno niezapomniana.

Zbliża się wielkimi krokami weekend 19-20 września, ktory będzie czasem najważniejszych obchodów upamiętniających 150 rocznicę urodzin ks. Prałata Wacława Blizińskiego i 120 rocznicę jego przybycia do Liskowa.  W sobotę ks. Biskup Łukasz Buzun o godz. 16.00 poświęci odnowiony kościół w Krzyżówkach a o 18.00 udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży w Liskowie a także odsłoni i poświęci tablicę pamiątkową. Nie planowaliśmy tego w ten sposób, ale tak wyszło i chyba lepiej wyjść nie mogło, że głównym dziełem upamiętniajacym te rocznice będzie właśnie renowacja kościoła w Krzyżówkach. Jestem przekonany, że Ksiądz Prałat w niebie bardzo się cieszy z takiego obrotu sprawy, bo przecież właśnie poprzez wspólne działanie najlepiej podtrzymujemy jego pamięć. Natomiast w niedzielę będzie uroczysta Msza Święta w Liskowie o godz. 12.00 z udziałem władz samorzdowych i delegacji, a także nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. Cały program obchodów na ostatniej stronie naszej gazetki „Santi”.

Ruszyły lekcje gitary, pianina, a także śpiewu i emisji głosu. Nasze scholki będą miały eksperta, panią Iwonę z Kalisza, ktora będzie prowadzić z nimi zajęcia w piątki: młodsza scholka o godz. 19.00. a scholka młodzieżowa o godz. 20.00. Inni zainteresowani grą na gitarze czy nauką śpiewu mogą się pojawiać w piątki po 19.00, być może jeszcze uda się zorganizować zajęcia również dla nich. Po przyszłotygodniowych uroczystościach ruszy również Krąg Biblijny i przygotowania do Pierwszej Komunii i Bierzmowania 2021.

I jeszcze informacja o stanie zbiórki na renowację  konfesjonałów z Liskowa i figurek ołtarzowych z Krzyżówek: wpłynęło kolejnych 36 kopert na łączną kwotę 3 310 zł: 2 x 200 zł, 3 x 150 zł, 16 x 100 zł, 11 x 50 zł, 1 x 60 zł, 2 x 40zł, 1 x 20zł. Stan zbiórki na dzień dzisiejszy 13 130 zł. Bóg zapłać wszystkim!