Categories: Aktualności, Galerie, Wydarzenie

Ogólnopolska Pielgrzymka Ministrantów do Kalisza

W sobotę 15 września do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu zjechali się ministranci z całej Polski. Była to już XI ogólnopolska pielgrzymka ministrantów.

Nasza parafia też oczywiście chciała wziąć w niej udział. I choć było trochę problemów ze znalezieniem odpowiedniego środka transportu, ponieważ chętnych mieliśmy aż 20 osób, udało się nam wyruszyć busem parafialnym, oraz dodatkowymi samochodami. Pomogli nam w tym rodzice ministrantów i nasz organista Mateusz, który też chętnie z nami pojechał, a nawet ks. proboszcz – na odległość z Ziemi Świętej – , który użyczył nam swój prywatny samochód.
Rozpoczęliśmy od części najważniejszej, czyli Mszy Świętej w Sanktuarium św. Józefa.
Myślę, że nasi ministranci zamapiętali bądź powinni z homili biskupa Łukasza Buzuna, który przewodniczył naszemu spotkaniu eucharystycznemu, że mają być ministrantami na codzień. Czyli dawać dobry przykład innym, właśnie dlatego, że służą samemu Bogu przy ołtarzu!
Słuchaliśmy też propozycji księdza Jarosława Kołodziejczaka, duszpasterza diecezjalnego ministrantów, na cały rok szkolny – a są to liczne kursy ministranckie, rekolekcje a nawet specjalny program w telewizji internetowej Dom Józefa pt. “W służbie ołtarza”.
Następnie, pojechaliśmy do Kaliskiego Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie obejrzeliśmy przedstawienie wykonane przez ustanowionych lektorów, pt. “Alter Christus”. Aula w seminarium, choć jest wielka, wypełniła się po brzegi. W seminarium czekał nas też ciepły posiłek i miła gościna kleryków, którzy co dopiero rozpoczynali swoją formację.
Po wszystkim, aby była równowaga w emocjach, pojechaliśmy do kina Helios w galerii Amber, gdzie obejrzeliśmy film “Krzysiu, gdzie jesteś”. Odwiedziliśmy oczywiście naszą ulubioną restaurację McDonald, niektórzy się zbuntowali i poszli do KFC, ale wszyscy jednym głosem starsi czy młodsi byli zadowoleni. Mamy nadzieję, na częstsze wyjazdy ministranckie!