Categories: Aktualności, Galerie, Wydarzenie

Święty Michał Archanioł w naszej świątyni

Ten pomysł przyszedł do głowy wielu z nas. Spodobała nam się obecność św. Michała Archanioła w figurze w naszej świątyni i teraz możemy się nią cieszyć już na zawsze.

 

Jeszcze podczas rekolekcji nawiedzenia św. Michała Archanioła narodził się ten pomysł, a dla wielu wręcz gorące pragnienie. Koszt figury to 8 000 zł., ale kiedy ogłaszaliśmy zbiórkę nie zdawaliśmy sobie sprawy, że stoimy w obliczu pandemii koronawirusa, która zdecydowanie przetrzebi frekwencję w kościele a także portfele wiernych. Mimo wszystko, okazuje się, że chyba Święty Michał chciał tu być, i kiedy w poniedziałek po sprawdzeniu stanu wpłat na konto na ten cel, stwierdziliśmy, że mamy 7 200 zł plus 1 000 zł obiecany przez proboszcza, natychmiast zdecydowaliśmy, że jedziemy po Figurę. Tak naprawdę dopiero w drugim momencie dotarło do nas, że Figura przybędzie w przeddzień rocznicy objawień w Gargano. Nie chcieliśmy więc czekać ani dnia dłużej, i w piątek 8 maja 2020 roku w uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski, wprowadziliśmy Figurę do naszej świątyni.

Ufamy, że kult św. Michała i jego opieka nad nami zwłaszcza przed duchem Antychrysta uwidoczni się każdego dnia. W każdy trzeci czwartek miesiąca zapraszamy na Nowennę do Świętego Michała po Mszy wieczornej.

Fotografie Agnieszka Gierosz Szałek