Categories: Aktualności, Kościół, Wydarzenie

Kolejny raport z postępu prac w Krzyżówkach

Mimo pandemii nie słabnie tempo prac renowacyjnych przy kaplicy w Krzyżówkach. Oto kolejne etapy naszych działań.

Miniony tydzień przyniósł zakończenie malowania kościoła na zewnątrz. Również połowa okien została pomalowana ostatnią warstwą lakieru.

Nieznacznie zwolniły prace przy montażu opaski wokół kościoła natomiast bez przeszkód udało się wylać beton na posadzkę pod ołtarz polowy, który po upływie 2-3 tygodni będzie można montować.

Odzyskaliśmy pierwotny urok miedzianych daszków nad wejściem do kościoła.

Dziękujemy Tomkowi Tycowi, który ufundował nam płyty granitowe i kostkę z przeznaczeniem na schody i chodnik. Materiały te bezpłatnie przywieźli nam na plac Maciej i Andrzej Tyc, a wszystkim którzy pomogli w sprawnym ich rozładunku, bardzo dziękujemy.

Dziękujemy Konradowi Ignaszakowi za wypożyczenie maszyn i Stanisławowi Mosiniakowi za użyczenie rusztowania. Wyrażamy także wdzięczność za finansowe wsparcie w wysokości 200zł. Przypominamy, że pracujemy w wolnych chwilach przez cały tydzień przy remoncie kościoła i zachęcamy wszystkich do czynnej pomocy. 

Pragniemy przypomnieć, że taca remontowo – inwestycyjna zebrana w kościele w Krzyżówkach jest przeznaczona na remont kościoła.

Subkonto NA RENOWACJĘ KOŚCIÓŁKA W KRZYŻÓWKACH
47 8404 0006 2106 0022 5966 0004 
w Banku Spółdzielczym Ziemi Kaliskiej oddział w Liskowie